crop635w_college-choice-questions2

Vai šo atminēt tev pa spēkam? Kods – BŽ

RCB Imantas filiālbibliotēkā izaicinājums ”Bērnu žūrijas” dalībniekiem un visiem mīklu, rēbusu cienītājiem. Vai tev izdosies atminēt grāmatu nosaukumus? Tukšajā laukumā tev jāievieto šī gada “Bērnu žūrijas” grāmatas nosaukuma trūkstošais vārds.

Ja nu tiešām gadītos, ka mēs paliktu „Vieni paši _ _ _ _ _” un zinātu, ka vecāki pārradīsies tikai „Septiņas minūtes pēc _ _ _ _ _ _ _ _”. Ko gan mēs tad iesāktu? Varbūt mazliet baidītos tāpat kā meitene grāmatā „Kika Mika un lielā _ _ _ _ _”. Bet varbūt sadarītu dažādas blēņas kā „Emīls un _ _ _ no Lennenbergas”.

Iespējams, ka mēs ķertos arī pie ēst gatavošanas un pamēģinātu uzcept „Sāļās _ _ _ _ _ _ _ _”. Ai, cerams, ka no tā visa nesanāktu tikai jocīga „_ _ _ _ _ _ _ _ _ putra”.  Varbūt viss notiktu pavisam citādi… gluži kā Tikšanās _ _ _ _ _”.

Pēkšņi ieskanējās telefons. Tā bija „Tālsaruna”. Zvanīja no Zviedrijas „Ella un _ _ _ _ _ _”, kas bērniem teica, ka ieradīsies pēc stundas ciemos un notikšot sen iecerētā „ _ _ _ _ _ ballīte”. Ella lūdza: saaiciniet arī savus draugus, neaizmirstiet „Eleonoru un _ _ _ _ _”, bet „Tikai ne Aiviju _ _ _ _ _ _”.

Pēc laika pie durvīm kā „  _ _ _ _ _ _ rūciens” atskanēja zvans. Tur stāvēja kāds suņuks un sacīja: sveiki, „Mans vārds ir _ _ _ _ _ _, un man patīk viss”. Es jums atgādāju „ _ _ _ _ _ _ _ _ pa pastu”. Viņa jūs pieskatīs, lai uzvedaties labi un lai pēc tam nav jāsaka „Mēs bijām _ _ _ _”.

Ballītes sākumā bērni palasīja dzejoļu „_ _ _ _ _ _ _ Gundegai”. Tad sākās īsta jautrība, un viss ritēja labi, kamēr ballītē negaidīti ielauzās ”Zvērači: kraukļu _ _ _ _ _ _ _ _ _”. Tas bija ļoti nejauki, īsts „Dzelzs _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _”. Draugi ne pa jokam nobijās, bet tad palīgā nāca „_ _ _ _ _ _ _ Timijs”, kurš palīdzēja atgūt visiem nozagtos _ _ _ _ _ _ _ _.

Kad ballīte veiksmīgi noslēdzās un bērniem jau bija jāiet gulēt, Princese pamāja ar roku, un pa logu kā eņģelītis ielaidās „Labais _ _ _ _ _ _ _” un pirms miega pastāstīja Brokā ielas _ _ _ _ _ _ _ .

Rīta agrumā, kad bērni pamodās, mājās jau bija tētis un mamma. Viņi atklāja, ka bija aizceļojuši uz zemi, kur mīt „_ _ _ _ _ _ _ _ _ ibiss”, un turp viņus aizvedusi „Muša, kas gribēja būt _ _ _ _ _ _ _ _ _” . Mamma arī redzēja, ka māja pēc ballītes būs jāsatīra, tāpēc teica: celieties aši augšā, nu būs „Lupatiņu _ _ _ _” !

Gribi zināt pareizās atbildes? Tās vari meklēt Imantas filiālbibliotēkā. Un vēl… špikeris šeit:

Bernu_zurija_plakats_2016_final

Āķīgo uzdevumu sagatavoja Daiga Lapāne (RCB Imantas filiālbibliotēka)

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>