Turp un atpakaļ pa Viduszemi

Džonam Ronaldam Rūelam Tolkīnam – 125!!!

Grāmatai Hobits jeb Turp un atpakaļ – 80!!!

RCB Šampētera filiālbibliotēka 2017. gadu ir uzsākusi, atzīmējot pasaulslavenā angļu rakstnieka un viņa grāmatas apaļās jubilejas. Janvārī bibliotēkas apmeklētājiem bija iespēja piedalīties viktorīnā „Reiz kādā pazemes alā dzīvoja…”, atbildes uz jautājumiem meklējot Dž. R. R. Tolkīna grāmatās.

Savukārt 8. martā mūs apciemoja 5. klases skolēni, lai noklausītos un noskatītos prezentāciju „Turp un atpakaļ pa Viduszemi” par rakstnieku un viņa grāmatu „Hobits jeb Turp un atpakaļ”. Tās laikā bērni uzzināja, ka Dž. R. R. Tolkīns bija universitātes profesors un tiek dēvēts par modernās fantāzijas „tēvu”, ka viņš bija precējies ar elfu princesi, ka hobiti ir cilvēkiem radniecīgas būtnes, kas labprāt ēd pusdienas divreiz dienā (ja vien izdodas tās dabūt), un citas interesantas lietas.

Bērni sacentās Bilbo un Golluma mīklu minēšanā un uz atvadām ieguva pa gabaliņam no Vientuļā Kalna zelta.

One comment on “Turp un atpakaļ pa Viduszemi