Grāmatu māksla

Vai vecu, nolupušu grāmatu var tikai nodot makulatūrā? Nē, nebūt nē! No vecām, nodzeltējušām grāmatu lapām plaukst māksla!

Šo mākslu marta mēnesī “Saulaino dienu bibliotēkā”, bija iespējams redzēt Rīgas Pļavnieku ģimnāzijas 11. un 12. klases audzēkņu radošajā izpausmē. No kāda jau izlasīta rakstnieka romāna  rindām tika radīts kāds pavisam savādāks stāsts! Jaunieši ir izcēluši kādus konkrētus vārdus radot savu vēstījumu, papildinot to arī ar ilustrāciju.
Apskatot šo izstādi, slimnīcas mazajiem un arī lielajiem apmeklētājiem un pacientiem radās iedvesma pamēģināt rast mākslu grāmatas lapaspusē. Tā tapa vēl daudzi citi darbi, kuri bija apskatāmi bibliotēkā. Kā izrādījās  rast mākslu grāmatu lapaspusēs nav nemaz tik viegli.

Kā vēl viena ideja izlasītajām grāmatām, ir grāmatu lapaspušu locīšana. Šeit ir interneta adrese, kurā var smelties daudz dažādas idejas, kā pārvērst grāmatu mākslas darbā – https://www.pinterest.com/explore/book-pages/  . Arī mēs “Saulaino dienu bibliotēkā” izmēģinājām dažādus veidus un tā rezultātā pie mums tapa pasaku namiņš, ezītis un kartiņu, bildīšu turētājs.

Nemetiet ārā vecās grāmatas, bet radiet mākslu no tām!

Desktop1 Desktop2 Desktop3

One comment on “Grāmatu māksla