Uzmanību, Rafi nāk ciemos uz bibliotēku!

Čau-čau sugas puika lepni iesoļo “Saulaino dienu bibliotēkā” un bērniem jau acis mirdz! Kas par lillā mēli! Kas par kažoku!

Pie mums ciemos ieradusies ir vairāku grāmatu autore un slavenā suņa Rafi saimniece Vita Štelmahere. Starp citu, Rafi ir Instragram konts, kur viņam jau ir 4542 sekotāji un, šķiet, pēc šodienas uzstāšanās to ir kļuvis vēl vairāk!

Vita mums stāsta par savām grāmatām, kuras kā viņai šķiet, tik tiešām jau ir daudz – jau astoņas ir izdotas un 2 vēl top! Grāmatas ir sarakstītas dažāda vecuma bērniem, sākot ar mazākajiem domāto “Gliemezīša Glika diena”; stāsti nedaudz lielākiem bērniem par sivēna un kucēna piedzīvojumiem sērijā “Piglas stāsti”; fantastikas žanra grāmatas lielākiem bērniem “Anne Marija”, “Albīns”; kā arī grāmatas par Latviju, kas nav tikai “sausa” teorija -“Es dzīvoju Latvijā” un “Es dzīvoju zaļajā Latvijā”.

Rafi apguļas pie saimnieces un cītīgi klausās stāstītajā. Vita stāsta par dažādiem piedzīvojumiem ar Rafi, kuri ir aprakstīti daudzajos stāstos. Rafi vasarā paliks 6 gadi, viņam patīk govis, jo viņam dikti garšo biezpiens un viņš jau zin, ka no gotiņas nāk gardais biezpiens. Rafi patīk daudz  gulēt un krākt.

Autore mums nolasa arī kādu gabaliņu no vēl neiznākušas grāmatas par pupuķi. Stāsts ir aizraujošs un bērnos rada vēlmi ātrāk sagaidīt grāmatas nonākšanu bibliotēkā. Pēc tam bija laiks jautājumiem, par kuriem katrs bērns saņēma dāvanā krāsojamo grāmatiņu, kuru zīmējis ir Zintis Štalmahers.

Kad par grāmatām ir jau daudz runāts, ir pienācis brīdis nodemonstrēt Rafi detektīva spējas. Vita paslēpj saujā rupjmaizes gabaliņu un ļauj Rafi minēt, kurā rokā tā ir. Nedaudz pabakstījis ar purniņu vienu sauju, Rafi liek ķepu virsū saujai, norādot, ka savu izvēli izdarījis – urrā, rupjmaizes gabaliņš ir atrasts! Rafi māk arī smuki sēdēt, dot ķepu un apgulties.

Sakām lielu paldies Vitai un Rafi par smaidu pilnu pēcpusdienu bibliotēkā un par uzdāvinātām grāmatām, par kurām jau mazie lasītāji izrādīja interesi paņemt uz nodaļu lasīt. Kā pateicību Rafi mēs uzdāvinājām rotaļlietu, kuru Rafi izskatās, ka ir iemīlējis.

Promejot, Rafi pamanīja  grāmatas varonei Kaijai Maijai iespējamo brālēnu vai māsīcu, kura  dzīvojas jau trīs gadus šeit bērnu slimnīcā. Suņuks urkšķējot sasveicinājās ar kaiju un tad devās katrs uz savu pusi.
Rafi Rafi3Rafi7Rafi2  Rafi4 Rafi5 Rafi6   Rafi9 Rafi10Rafi8

One comment on “Uzmanību, Rafi nāk ciemos uz bibliotēku!