komikss

Zīmēsim komiksu!

30.maijs Saulaino dienu bibliotēkā viss par un ap komiksiem. Šodien aicinām bērnus pie sevis, lai tiktos ar mākslinieci Sabīni Moori. Māksliniece rada košus un interesantus  papīrgriezumus, grafikas un komiksus. Viņas darbu izstādi bērni bibliotēkā apskata gaidot pasākumu un kad Sabīne koša un priecīga ienāk pie mums ar savām komiksu grāmatām, viss var sākties pa īstam!

Pasākuma dalībnieki izvēlas krāsainu lapu ar mākslinieces sagatavotiem komiksa logiem un kopā ar viņu sāk zīmēt katrs savu stāstu. Pirmajā logā katram bērnam jāuzzīmē sevi un jānosauc savs vārds, bet šodien Sabīne aicina visus ļaut vaļu fantāzijai un katrs var pārvērsties par ko vien vēlas. Kad komiksa galvenais varonis visus iepazīstinājis ar sevi un satiek savu mīļāko dzīvnieku, raisās domas un dialogi. Bibliotēkā top daudz dažādi raibi stāsti, kuros darbojas visdažādākie personāži – Gliemezis, Futbolbumba, Bonbonga, Burkāna kungs, Kaķis, Ūdenslāse, Čūska un citi. Kad savs komikss ir gatavs, interesanti palūkoties kāds stāsts tapis blakus sēdošajam māksliniekam. Komikss ir foršs, jo nav jāraksta gari teksti, stāstā darbojas varoņi, kuri kopā kaut ko dara un to parāda zīmējumā, bet īsus konkrētus tekstus, viņu domas vai teikto, raksta burbuļos.

Komiksu var uzzīmēt  katrs, pamēģini arī Tu! Jo vairāk ar to nodarbosies, jo komiksi izdosies asprātīgāki un labāki.

Sabīne mums pastāstīja, ka komiksu mākslu studējusi Vācijā un viņai tos patīk zīmēt. Ja vēlies lasīt Sabīnes Moores komiksus un apskatīt viņas darbu izstādi “Grafika” , gaidām Tevi Saulaino dienu bibliotēkā darbdienās no pulkst. 9.00-16.00.

Iesakām apmeklēt Sabīnes Moores mājas lapu http://www.sabinemoore.lv/index.html

Paldies Sabīne, ka viesojies pie mums dāvinot komiksus, priecējot ar izstādi un radošo darbnīcu!

hennaunsabine3hennaunsabine5hennaunsabine4hennaunsabine6hennaunsabine7IMG_7607 IMG_7608 IMG_7614

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>