Sacensības ir noslēgušās

Vasaras lasīšanas sacensības “Izaicinājums pieņemts!” noslēgušās

Jau no 30. maija daži čaklākie mūsu Bērnu literatūras nodaļas lasītāji piedalījās vasaras lasīšanas sacensībās “Izaicinājums pieņemts!”, rezultātā kopā izlasot 375 grāmatas!

Par katru izlasīto grāmatu lasītāji aizpildīja lasīšanas dienasgrāmatu. Lasīšanas progress visu laiku tika uzmanīts, veidojot “grāmatu tārpiņus” – par katru izlasīto grāmatu piešķirot bumbulīti tārpiņam. 9-12 un 13-16 vecuma grupā tika saņemti divi bumbulīši, ja grāmatas apjoms bija lielāks par 250 lpp., bet līdz 8 gadu vecumam divi bumbulīši tika nopelnīti par vismaz 100 lpp. biezu grāmatu. Šādi tārpiņi radīja interesi nevienā vien bibliotēkas lasītājā. Neatlaidīgākie dalībnieki katrā bibliotēkas apmeklējuma reizē centās izskaitīt, cik tad bumbulīšu viņus šķir no lielākajiem lasītājiem.

28. augustā, kad bija pēdējā diena lasīšanas dienasgrāmatu aizpildīšanā, vēl pēdējie sacensību dalībnieki steidzās uz bibliotēku, jo azarts bija liels! Daži pat te pat , bibliotēkā, steidza lasīt pēdējās lappuses.

29. augustā bibliotēkā notika sacensību noslēguma pasākums. Ieradās ne tikai sacensību dalībnieki, bet arī viņu atbalstītāji. Bērniem, kuri bija īpaši izcēlušies, piešķīrām nominācijas, piemēram, “Glītā rokraksta īpašniece”, “Interesanto aprakstu radītājs” u.c. Pat dažas neatlaidīgākās mammas tika pie nominācijām. Vēl pasākumā veidojām savas sapņu grāmatzīmes, kas lieliski noderēs jaunajā mācību gadā, un spēlējām spēles. Bet pats galvenais – notika apbalvošana. Katrā vecuma grupā īpaši izcēlām trīs labākos lasītājus, bet katram dalībniekam tika pa nelielai dāvaniņai. Visčaklākā sacensību dalībniece kopā izlasīja 14302 lappuses (57 grāmatas)!!!

Tā mums gāja mūsu lasīšanas sacensībās. Zemāk aplūkojami interesanti skaitļi saistībā ar tām. Bet, lai nākošā gada sacensības noritētu vēl interesantāk, dalībniekiem lūdzām sniegt ieteikumus, kas noteikti palīdzēs tās uzlabot!

Lasīšanas sacensību statistika (2)

Šīs sacensības tagad ir noslēgušās, tādēļ laiks jaunam konkursam – līdz 30. septembrim atsūti fotogrāfiju uz pardaugava@rcb.lv, norādot savu lasītāja kartes numuru, kurā redzams kā ar grāmatas vāka palīdzību esi ieguvis jaunu izskatu! Labākajiem fotogrāfiju autoriem – balviņas. Fotogrāfijas tiks publicētas šeit, bibliotekaberniem.rcb.lv.

Foto konkurss!

Ar lielāko prieku gaidīsim Jūs RCB filiālbibliotēkas “Pārdaugava” Bērnu literatūras nodaļā (Dzirciema iela 26, tel.: 67037424, e-pasts: pardaugava@rcb.lv)!

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>