Vārdu spēles

Vārdu spēles “Pārdaugavā”

12. septembrī par godu R. Dāla 101. dzimšanas dienai, kas tiek atzīmēta 13. septembrī, RCB filiālbibliotēkā “Pārdaugava” spēlējāmies ar vārdiem un izdomu.
Kā jau pirms katra kārtīga uzdevuma veikšanas, mēs iesildījāmies – lasījām jokus un mēles mežģus. Ievingrinājām arī roku pirkstus, jo priekš tik radoša darba, cik mums iecerēts, nepieciešami visi spēki! Tad turpinājām ar spēli “Kuģu lādēšana” un sākot lasīt R. Dāla grāmatas sižetu, mainījām pavērsienus, līdz stāsts vairs nebija pazīstams.

Tad sacentāmies, kurš varēs izdomāt visvairāk atskaņu dažādiem vārdiem, bet pēc tam sekoja divi galvenie uzdevumi. Uzdevums “Suns un skapis”, kur katrs no pasākuma apmeklētājiem varēja izvēlēties suņa un skapja saistību – vai suns tajā dzīvo? Varbūt nes to uz muguras? Vai slēpjas aiz skapja? Un šo skapja un suņa stāstu pārvērst dzejolī, stāstiņā – kā nu kuram sirds kāro. Mūsu suņi dzīvoja skapjos, ieskrēja skapjos un ieguva punu pierē, dzīvoja pasaulē, kurā īr tikai suņi un skapji un ieguva sev jaunas suņubūdas no skapjiem. It kā tikai divi vārdi, bet tik daudz iespēju! Pēdējais uzdevums bija izlozēt jau sagatavotus teikumus, kas sākās ar “Kas notiktu, ja…”. Rezultātu šiem abiem uzdevumiem, kurus autori piekrita parādīt arī Jums, varat aplūkot attēlos:

Tiksimies šajā otrdienā, 19. septembrī, pasākumā, kur dzeja pārtaps bildēs!
Ar lielāko prieku gaidīsim Jūs RCB filiālbibliotēkas “Pārdaugava” Bērnu literatūras nodaļā (Dzirciema iela 26, tel.: 67037424, e-pasts: pardaugava@rcb.lv)!

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>