ucipuci1

Zane Zusta un Ucipuci

19.septembris – veras bibliotēkas durvis un pa tām ielido pūcīte Ucipuci, un līdz ar viņu ierodas grāmatas autore Zane Zusta. Ucipuci pacietīgi vēro, kā bērni no slimnīcas palātām pulcējas Saulaino dienu bibliotēkā, lai klausītos Zanes stāstu. Autore sarunā ar bērniem atklāj, kā radusies ideja rakstīt grāmatu. Ceļojot pa Itāliju Zanes dēls nejauši pazaudēja savu mīļāko rotaļlietu, un tas gaužām sāpināja mazo sirsniņu. Lai mierinātu puiku, māmiņa izdomājusi stāstu par Krišu, kurš pazaudējis mīļmantiņu Ucipuci.  Tagad šo stāstu iespējams lasīt daudziem bērniem Latvijā, jo tas izdots grāmatā “Ucipuci meklē mājas”, kurā pūcīte satiek jaunus draugus un laimīgi atgriežas mājās. Stāsts ir ne tikai lasāms, bet arī klausāms audio teātrī( http://www.ucipuci.lv/) un izspēlējams leļļu teātra skatuvē, kas ievietota grāmatā.

Zane kopā ar bērniem bibliotēkā izspēlē leļļu teātra izrādi “Ucipuci meklē mājas”, katram ir iespēja kļūt par aktieri, jo pēc katras ainas skan aplausi un aktieri mainās vietām. Vēlāk visi kopā pārrunā kā rīkoties, ja sanācis apmaldīties, kas būtu jāiemācās un jāatceras un kā to labāk izdarīt. Un te laiks radošajai darbnīcai, kurā zēni un meitenes izkrāso katrs savu Ucipuci, uzsēdina to uz kociņa, lai ņemtu līdzi uz mājām. Zane katram pasākuma dalībniekam dāvina Ucipuci Fana Diplomu, mazie priecīgi smaida!

Laiks paskrien nemanot un tikšanās ar Zani un Ucipuci klātesošajiem sagādājusi daudz pozitīvu emociju! Un vienmēr atceries pūcītes Ucipuci slaveno teicienu : “Vienmēr viss beidzas labi- ja vēl nav labi, tad vēl nekas nav beidzies!”

Sirsnīgs paldies Zanei par dāvanu- grāmatu “Ucipuci meklē mājas”!  Ja arī Tu vēlies izlasīt Ucipuci piedzīvojumus vai izspēlēt leļļu teātra izrādi ar pūcīti, nāc uz bibliotēku pēc grāmatas! Gaidīsim!

IMG_0024ucipuci4ucipuci3ucipuci2   ucipuci6

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>