IMG_20171010_171426

Lasītāji tiekas “Pārdaugavā”

Reizi mēnesī RCB filiālbibliotēkā “Pārdaugava” tiekamies lasītāju klubiņā, ko kādā balsošanā nodēvējām par “Lasgrāmatu”. Esam runājuši par dažādiem autoriem, grāmatu žanriem, spēlējuši grāmatu medības un, protams,  sapņojuši, par ko paši varētu rakstīt grāmatas.

Šodien, 10. oktobrī, mēs apskatījām jaunākāss bibliotēkas grāmatas un spēlējām nedaudz savādāku grāmatu medīšanu.

Jaunās grāmatas aptaustījām, izpētījām un tad, pildot uzdevumu, kur jāatšifrē grāmatas fragments, meklējām atbilstošo grāmatu vai  grāmatu aprakstiem meklējām atbilstošās grāmatas  (Teksts_ar_sifru).  Varam pačukstēt, ka viens fragments ir ņemts no grāmatas “Cālēns Blēzs un Dzimiņas Dīnas forti“, bet otrs no grāmatas “Vaboļpuika“.
Bet, lai sāktu grāmatu medīšanu, bija jāizpilda krustvārdu mīkla. Ja tiešām radās problēmas ar šīs savādās krustvārdu mīklas aizpildīšanu, iekavās bija norādīti grāmatu vai pasaku autori. Un vienmēr taču var ņemt talkā RCB elektronisko katalogu, lai noskaidrotu, kur grāmata atrodama (Krustvardu_mikla).

Tiksimies 16. oktobrī ar pašiem mazākajiem skaļās lasīšanas pēcpusdienā, bet 17. oktobrī rudens radošajā darbnīcā! RCB filiālbibliotēkas “Pārdaugava” Bērnu literatūras nodaļa (Dzirciema iela 26, tel.: 67037424, e-pasts: pardaugava@rcb.lv)!

Šeit arī jaunāko grāmatu saraksts bibliotēkā:

Lielā stāstu grāmata

Sarkangalvīte

Gundars, Lauris

Sveiks, Vali!

Haraštova, Helena

Lielā tumsas grāmata

Jērāne, Jolanta

Naudiņš mācās saprast naudu

Leonarda, M. G.

Vaboļpuika

Liepiņš, Agris