Latvijas 100. dzimšanas dienu svinot!

Saulaino dienu bibliotēkā novembris tiek izdzīvots, iepazīstot savas valsts kultūru, latviskās tradīcijas un kādu iedvesmojošu, sirsnīgu, zinošu personību.

Visu novembra mēnesi bibliotēkā skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” austo lakatu izstāde “STŪRU STŪRIEM TĒVU ZEME”. Tā visā krāšņumā parāda, cik latvietes prasmīgi prot krāsot vilnas dziju un aust skaistus lakatus, atspoguļojot tajos Latvijas dabas krāsainību visos gadalaikos.

9.novembrī bērni no slimnīcas nodaļām pulcējās bibliotēkā, lai svinētu Mārtiņus. Viņi ieradās kā īsti Mārtiņbērni pašdarinātās maskās, starp kuriem atpazinām – kaķus, zaķus, suņus, gaiļus u.c. Tika minētas mīklas ( bērnu sacerēto mīklu spēli “Garā pupa”, ABRA), no latviešu valodas krājumiem izcelti senvārdi, kurus lietojam reti vai tie no mūsu sarunvalodas zuduši pavisam. Katram senvārdam tika piedāvāti trīs iespējamie vārda skaidrojumi, no kuriem viens ir pareizais. Mūzikas skolotāja Dārta Treija aicināja dziedāt tautas dziesmas un izspēlēt tautas rotaļas. Muzicēšana un kustības radīja jautrību un kopības sajūtu. Uzturot dzīvu tautas folkloru, mēs novērtējam tās bagātību un ļaujam tai pārdzimt no paaudzes paaudzē.

14.novembrī pie mums ciemojās Latvijas Radio un LTV žurnāliste Sandra Kropa. Viņa jauniešiem aizraujoši stāstīja par savu žurnālistes darbu, tā daudzveidību un nepieciešamajām prasmēm. Veidojot televīzijas sižetus, Sandra bijusi Marokā, Brazīlijā, Dienvidāfrikā, Tobāgo un citās interesantās vietās pasaulē, un to viņa izceļ kā pievienoto vērtību, ko sniedz profesija. Mums bija iespēja redzēt interesantus foto no žurnālistes personīgā arhīva, video sižetus, kas uzņemti Bērnu slimnīcā – sterilizācijas nodaļā un jauno ārstu mācību nodarbībā -, uzzinājām par skaņas viļņu garumiem un ieraksta montāžas darbu. Sandra ir žurnāliste, kura mīl savu darbu, viņa gatavo kvalitatīvu informāciju, kura izglīto, iedvesmo un attīsta domāšanu. Jo vairāk būs pozitīvu, ieinteresētu un smaidīgu cilvēku kā Sandra, jo vairāk mēs spēsim lepoties ar savu valsti – Latviju!

Lai katram ikdienas steigā pietiek laika apstāties, ieraudzīt Latvijas dabu, tās skaistumu, ieklausīties līdzcilvēkos, ieklausīties sevī un saprast, ko varam dāvāt savai Tēvu zemei, lai tā kļūtu tāda, kādu vēlamies to redzēt!

Sirsnīgs paldies Aijai Krūmiņai, Dārtai Treijai un Sandrai Kropai par atsaucību un viesošanos Saulaino dienu bibliotēkā! 🙂