Bibliotekārā stunda pie Gudrās Pūces

Janvāra beigās 1.klases skolēni no tuvākās pamatskolas atnāca uz bibliotēku, lai uzzinātu, kas ir RCB filiālbibliotēka “Rēzna”. Skolēni bija izbrīnīti, ka bibliotēkā ir daudz grāmatu un arī datori. Sākumā bērni ciemojās Bērnu literatūras nodaļā. Tur viņi tika iepazīstināti ar grāmatām un to izvietojumu plauktos. Tika stāstīts par grāmatām un  parādīts, kā tās meklēt elektroniskajā katalogā un plauktā. Skolēnos sajūsmu izraisīja smagu un ļoti vieglu grāmatu turēšana rokās. Tika uzdoti dažādi jautājumi par grāmatām un to lasīšanu. Čaklākie atbildētāji nopelnīja “Emogi” magnētuzlīmes. Skolēni uzzināja, kur atrodas viņu vecumam marķētās grāmatas. Tika uzdots jautājums, kāpēc labi jāzina alfabētu? Daži bērni jau zināja atbildi: “Lai ātri un labi varētu atrast vajadzīgo grāmatu”.

Skolēni tika iepazīstināti ar RCB mājaslapu, mājaslapu bērniem un tā pakalpojumiem. Apskatot filmiņu “Aicinājums uz bibliotēku”, bērniem sniegta informācija, kā kļūt par bibliotēkas lasītāju, kas ir galvojums, kāpēc tas vajadzīgs. Skolēni uzzināja, ka apmeklējot bibliotēku, vienmēr jāuzrāda lasītāja karte un ka ar to var apmeklēt visas 25 RCB filiālbibliotēkas.

Skolēni devās ekskursijā un iepazina arī citas bibliotēkas telpas – abonementu un lasītavu.

Pie Gudrās Pūces lasītavā skolēni uzzināja, ka tur bibliotēkas apmeklētāji lasa žurnālus un avīzes. Ja nepieciešams, tad kaut ko var nokopēt vai izdrukāt no datora. Tāpēc bibliotēkās vajadzīgs kopējamais aparāts un printeris.

Gudrā Pūce pastāstīja arī par Novadpētniecības darbu un parādīja plauktu, kurā atrodas grāmatas, foto albūmi, skatu kartes, CD, TV kasetes un mapes par mūsu mikrorajonu. Skolēniem interesanta likās Luīzes Pastores grāmata “Maskačkas stāsts”. Gudrā Pūce teica, ka stāsts grāmatā ir par visiem zināmo, bet līdz galam neiepazīto Maskavas forštati, jeb tautā dēvēto “Maskačku”. Viņa stāstīja arī par grāmatniecības vēsturi, parādīja dažas senās grāmatas. Skolēni uzzināja, ka pirms 430 gadiem tika izdota pirmā grāmata Rīgā un parādīja attēlu, kurā bija parādītas pirmās 4 grāmatas, ar kurām aizsākās Rīgas pilsētas bibliotēka. O.Zanders “Tipogrāfs Mollīns un viņa laiks”.