Japānas Bērnu slimnīcas pacientu radošo darbu izstāde

Saulaino dienu bibliotēkā februārī aplūkojama Japānas bērnu radošo darbu izstāde, kura atceļojusi no tālās Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcas (Shizuoka Children’s Hospital).

Bērnu mākslas izstādes ir kā draudzīgs dialogs starp Latviju un Japānu. Abu valstu bērnu slimnīcās veseļojas bērni, kuri labprāt brīvo laiku pavada radošās nodarbēs. 2018. gada rudenī Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcā bija apskatāmi Latvijas Bērnu slimnīcas pacientu radošie darbi, kuros koši atspoguļojās mūsu valsts 100. dzimšanas diena. Izstādes darbi priecēja mazus un lielus Japānas Bērnu slimnīcas pacientus. Tagad mēs varam iedvesmoties, aplūkojot japāņu radošos darbus, kuri radīti daudz dažādās tehnikās. Izstādē vairāki darbi tapuši papīra locīšanas tehnikā – origami, tāpēc visu februāri bibliotēkā piedāvājam origami darbnīcu. Nāc un uzloki no papīra putnu, ziloni vai ko citu!

Sirsnīgs paldies izstādes idejas autorei Sintijai Bernavai!

Izstādes idejas īstenošana iespējama, pateicoties Latvijas Republikas vēstniecības Japānā, Latvijas Republikas ārlietu ministrijas, Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcas, Bērnu slimnīcas Pacientu sociālās aprūpes un interešu izglītības daļas, Rīgas Centrālās bibliotēkas ĀAP ‘’Saulaino dienu bibliotēka’’ Bērnu slimnīcā  un brīvprātīgo īstenotā projekta ‘’Radošās darbnīcas’’ sadarbībai.