100 grāmatas bērniem

Ar grāmatas palīdzību varam ceļot laikā. Šāda iespēja radās februārī RCB Šampētera filiālbibliotēkā, iepazīstoties ar izstādi «100 grāmatas bērniem». Bibliotēkas pirmajā stāvā izvietotās grāmatas aizveda mūs tālajās dienās, kad bērni mācījās lasīt pēc dīvainām rakstu zīmēm. Puikas Jancis un Marčs bija kalpu bērni un dzīvoja pie teiksmainā Staburaga, kuru šodien varam redzēt tikai attēlos. Iepazīstoties ar grāmatām, varējām uzzināt, kas bija kalpi, kolhozs, pionieri un partizāni.

Otrajā stāvā, kur bija izvietotas no 1969. līdz 2018. gadam izdotās grāmatas, bērnus gaidīja dažādi izstādes veidotāju sagatavoti jautājumi, kas bija paslēpušies grāmatās uz krāsainām lapiņām. Atbildot uz tiem, mazie viesi pamanīja grāmatas, ko bija lasījuši vai redzējuši, un ar prieku dalījās ar receptēm, kuras iekļautu pašu sarakstītās pavārgrāmatās, un daudzām citām interesantām lietām, kā arī raiti skaitīja alfabētu.