100 grāmatas bērniem

Visu aprīli RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēkā viesojas ceļojošā izstāde „100 grāmatas bērniem”. Tā ļoti patīk gan lieliem, gan maziem, jo tajā var apskatīt simts gadu garumā Latvijā izdotās bērnu grāmatas – pa vienai no katra gada.

Mazie bibliotēkas lasītāji izstādi ne tikai aplūkoja, bet arī piedalījās dažādās aktivitātēs, piemēram, skaitīja ar 1936.g. izdotās grāmatas „Mazie rēķinātāji” palīdzību un atcerējās alfabētu, šķirstot 2011.g. izdoto grāmatu „Joka pēc alfabēts”, meklēja izstādē visas Margaritas Stārastes ilustrētās grāmatas, minēja grāmatās atrastās mīklas un veica eksperimentus no grāmatas „Zili brīnumi”. Ļoti interesanti bija salīdzināt kādu no izstādes grāmatām, piemēram, „Kaķīša dzirnavas”, ar bibliotēkā esošām tās pašas grāmatas citiem izdevumiem ar savādāku noformējumu un ilustrācijām. Par vienu no mīļākajām grāmatām gan bērni, gan viņu vecāki atzina Žaņa Grīvas „Pasaku par Diegabiksi”, tāpēc kā piemiņu par pasākumu uztaisījām katrs sev jautru bruņurupucēnu.