Ekskursija “Es, Ķengarags un Maskačka”

Latgales priekšpilsētas trīs skolu skolēni piedalījās projektā “Es un Ķengarags” un vinnēja konkursā ielūgumu uz jauno latviešu animācijas filmu “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas veidota pēc rakstnieces Luīzes Pastores grāmatas “Maskačkas stāsts”. Filma ir lielisks devums latviešu kinematogrāfijā un veltīta Latvijas 100gadei.

Šā projektā ietvaros, lai skolēni labāk izprastu, kas ir “Maskačka”, mūsu bibliotēka rīkoja ekskursiju 23. maijā pa vēsturisko Maskavas forštati. Skolēniem tika stāstīts par seno Lastādiju. Bija iespēja kājām izstaigāt nelielu posmu, apskatīt vēsturiskās ielas, uzzināt, kur atradās Jāņa vārti. Pie Salu tilta, kur tramvajs veic līkuma pagriezienu, skolēni vēroja grafiti mākslu, apskatīja bareljefu, veltītu Maskačkas suņiem, kā arī noklausīties bibliotekāres atskaņoto “Runājošo suņu dziesmu” no filmas.

Ekskursijas izskaņā visi soļiem izmērīja “Speķa ielas” garumu.