Sanāciet, Jāņa bērni!

Sagaidiet Jāņa dienu,

Jāņa diena lepni nāca

Ugunīs vizēdama.

18.jūnijā Saulaino dienu bibliotēkā sanāk Jāņa bērni no malu maliņām, no Bērnu slimnīcas nodaļām, lai kopā ar dziedātāju Jolantu Kalniņu ieskandinātu Līgo dziesmas un rotaļas, atcerētos Vasaras saulgriežu ticējumus un tradīcijas. Šogad Jolanta pie mums ciemojas kopā ar Māri un savu meitiņu Emīliju, tāpēc dziesmu muzikālais pavadījums īpaši košs un baudāms. Viņi spēlē kokles, Māris lielās bungas un Emīlija skaisto skanējumu papildina ar svilpavnieka trelli.

Īsa bija Jāņu nakts,

Te satumsa, te uzausa,

Te jau saule tīrumā

Zelta rasā mazgājās.

Līgojami, līgojami,

Neguļami, neguļami,

Redzēsim, redzēsim,

Kā saulīte rotājās.

Pēc lustīgās līgošanas un rotaļās iešanas, bibliotekāre Ilze Siliņa aicina Jāņbērnus pagatavot telpu dekorus no Jāņzēlēm. Tikko baudītās emocijas tiek izkrāsotas košos līgotāju tērpos un bagātīgā ziedu un zāļu daudzveidība rada Vasaras saulgriežu  sajūtu.

Priecīgus visiem Līgo svētkus!

Sirsnīgs paldies Jolantai, Mārim un Emīlijai!