PA PĒDĀM

Ar pēdējo eksāmenu satraukumiem un izlaidumu valšu pēdējiem akordiem, ar Jāņu zāļu un pirmo zemeņu reibinošajām smaržām atvadās pirmais vasaras mēnesis Jūnijs. Skolu gaiteņos iestājies neparasts klusums, it kā gaidot jaunu brīnumu.

Skolēni, viņu vecāki un pedagogi beidzot var baudīt jauko vasaru!

Ir iespēja doties tuvos un tālos ceļojumos, apciemot radiņus laukos, vai ienirt mūsu brīnišķīgās jūras maigajos viļņos. Pūcīte – Gudrīte arī ar nepacietību ir gaidījusi vasaru, bet kāpēc viņas skatiens ir kļuvis nedaudz drūms? Izrādās, Pūcītes domas ir pārņēmis “aizdomīgs jautājums” – vai vasaru nevajadzēs pavadīt vienai, vai draugi neaizmirsīs viņu apciemot bibliotēkā?

Kamēr Pūcīte mēģināja rast atbildi uz šo grūto jautājumu, bibliotēkas durvis plaši atvērās un iekšā “ielidoja” viņas labākie draugi un mīļie kaimiņi – Praktiskās Estētikas skolas vasaras nometnes dalībnieki, Pilsētas sākumskolas vasaras nometnes audzēkņi, kā arī jauniegūtie draugi – Rīgas 84.vidusskolas vasaras nometnes “Pa pēdām” dalībnieki. Lai iepriecinātu Pūcīti – Gudrīti, draugi ar lielu aizrautību dalījās savos iespaidos par vasaras nometnēs gūtajiem iespaidiem, dodoties pa pēdām jaunām zināšanām, jauniem draugiem un jauniem piedzīvojumiem. Ar lepnumu  arī Pūcīte – Gudrīte varēja pastāstīt par brīnišķīgām jaunām grāmatiņām un  idejām jaunajam mācību gadam. Draugus ļoti ieinteresēja  grāmata – Lienes Lasmanes “Pagalma mantojums”, kurā autore stāsta par savas bērnības mīļākajām spēlēm un rotaļām, tāpēc visi devās uz zaļo pagalmu, lai izspēlētu kādu no tām un, varbūt, iekļautu savā rotaļu klāstā.

Noraugoties bērnu aizraujošajās aktivitātēs, Pūcīte – Gudrīte ar prieku atzina –  “aizdomīgais jautājums” nav spēkā, jo bibliotēka viņiem ir kļuvusi par labāko draugu un draugus nekad neaizmirst!