Ungārijas dienas mazajiem

Jau otro gadu oktobrī Ungārijas vēstniecība Latvijā organizēja Ungārijas dienas. Rīgā notika dažādi aizraujoši pasākumi, kuros piedaloties, ikviens liels un mazs interesents varēja bagātināt savu zināšanu krātuvīti par šo valsti.
Vasaras izskaņā RCB Bērnu literatūras nodaļa no Ungārijas vēstniecības Latvijā saņēma lielisku dāvinājumu: puzles un spēles mazajiem, arī tas mūs iedvesmoja šajā mēnesī mazliet pievērsties ungāru tematikai.
Oktobra sestdienā bilingvālā klubiņa “Kopā” dalībnieki devās improvizētā braucienā pa bibliotēku ar vilcieniņu, ko rotāja Ungārijas karogs, piestājot pieturā “Izstāde”, pēcāk visi kopā mācījās vārdus “bizbizmārīte” un “varavīksne”, klausījās bibliotekāres lasīto grāmatu “Varavīksne” un pēc tam līksmi nodevās pužļu likšanai.
Pirmsskolas izglītības iestādē notiekošajā Lasīšanas darbnīcas “Ungārijas dienu” bērnu rītā neklātienes formā iepazināmies ar Eriku Bartošu, kura ir viena no populārākajām ungāru bērnu rakstniecēm un, kopīgi izlasot viņas sarakstīto grāmatu, arī ar jaukajiem, viņas radītajiem tēliem Mārīti, Odziņu un citiem. Jaunās pazīšanās nostiprināšanai, mazie ar degsmi ķērās klāt krāsošanas uzdevumam. Pēc cītīgas darbošanās, ar prieku un aizrautību, pievērsāmies spēlei “Uz bērnudārzu” un dažādo pužļu likšanai.
Interesanti, ka bērnudārza grupiņā mums bija arī pašiem sava mazā Ērika!
Arī sev mājās varat sarīkot ungāru vakaru, paskatoties multfilmu par Mārīti un Odziņu, palasot abas līdz šim izdotās šīs sērijas grāmatas vai kādu citu ungāru autora daiļdarbu.

No šīs saites var lejupielādēt izkrāsojamos attēlus:
Spēles un puzles esiet gaidīti spēlēt pie mums RCB Bērnu literatūras nodaļā.