Kā dzeja top redzama

11.jūnijā RCB filiālbibliotēkas „Kurzeme” telpas pildīja bērni no Bērnu un Jauniešu centra „Zolitūde”. Audzēkņi bija ieradušies bibliotēkā uz tikšanos ar grāmatu ilustratori Signi Ērmani – Ļitvinu.

Grāmatu ilustratore ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu, kurā specializējusies grāmatu mākslā. Piedalījusies izstādēs kopš 1992. gada. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā notikušas ilustrāciju izstādes J. Zvirgzdiņa grāmatai Tobiasa blēņu stāsti (2003) un Tobiass dodas pasaulē (2005). Piedalījusies grāmatu ilustrāciju triennālēs (Viļņā 1997, Tallinā 2003 un 2006 gadā). Par ilustrācijām U. Ausekļa grāmatai Uz Klidziņu ar vienu koka zirdziņu, (R.: Garā Pupa, 2001)ieguvusi 1. vietu grāmatniecības konkursā Skaistākā grāmata 2001 un Pastariņa prēmiju 2003. gadā. Kā māksliniece nominēta Gada balvai grāmatniecībā un Jāņa Baltvilka balvai 2007. gadā par J. Zvirgzdiņa grāmatu Knorke, jeb Tobiass un Fufū meklē Mocartu (R.: liels un mazs, 2007) saņēmusi Rietumu bankas speciālbalvu.

Ilustratore uz lielā ekrāna bērniem rādīja un stāstīja, kā top grāmatas ilustrācijas. No sākuma  izlasa grāmatu, tad tiek zīmēti neskaitāmi zīmējumi ar parasto zīmuli un tikai tad zīmējumi iegūst krāsu. Tie, kā nu kuro reizi, tiek krāsoti gan ar guašām, gan akvareli , gan pasteļkrītiņiem. Kādā tehnikā māksliniece ir zīmējusi konkrētos zīmējumus,  tas bija jāatmin pašiem bērniem.

Bibliotēkā jaunie interesenti varēja apskatīt gandrīz visas mākslinieces ilustrētās grāmatas. Visveiksmīgakā sadarbība Signei izveidojusies ar dzejnieku Uldi Ausekli – māksliniece ir ilustrējusi deviņas dzejnieka bērnu grāmatas (“Uz Klidziņu ar vienu koka zirdziņu”, “Kamēr āboli dārzā būkšķina”, “Ķiparri ūsās piparrus berrr”, “Kad lido dzilna zaļa”, “Še tev sauja piparkūku”, “3 pasakas par baltām ķepām”, “Ja nebūtu Ziemassvētku, es tos izdomātu”, “”Runcis Francis, jeb, pasaule sēd uz velosipēda”, “Zīlītes pīlītes pūš”) un vienu grāmatu lielajiem lasītājiem – “Saplaukst puķes retas – trioletas”.

Tikšanās beigās bērni varēja iegūt arī mākslinieces autogrāfu kopā ar nelielu mākslinieces zīmējumu, ko autore uzzīmēja katram bērnam.

Pasākuma mērķis –  rosināt interesi par grāmatām un veicināt vēlēšanos lasīt –  bija sasniegs, jo pēc pasākuma bērniem tika izsniegtas visas bibliotēkā pieejamās Signes Ērmanes- Ļitvinas ilustrētās grāmatas.

RCB filiālbibliotēkas „Kurzeme” vadītāja Kristīna Ozoliņa.