Aicinājums uz karnevālu “Pamodināt Saulcerīti”

Daudzi „Bērnu un jauniešu žūrijas” eksperti, viņu vecāki, bibliotekāri jau no pavasara ir  rūpīgi gatavojušies šim notikumam – rakstījuši domrakstus, kur izklāstījuši savas idejas, kā atmodināt Saulcerīti – tautas pašapziņu un drosmi, darinājuši tērpus, iesaistījuši draugus bibliotēku pasākumos.  No 72 žūrijas izraudzītiem interesantākajiem darbiem top grāmata „Pamodināt Saulcerīti”, kas paredzēta kā dāvana karnevāla dalībniekiem.

Karnevāla gājiens „Gribu iet uz bibliotēku!” ir nodibinājuma „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums, kas tiek rīkots 8.septembrī Starptautiskajā rakstpratības dienā. Tajā piedalīsies ap 2000 bērnu no visas Latvijas, kuri dosies no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz jauno LNB ēku. Šajā pasākumā bērniem būs iespēja demonstrēt pašu izveidoto karnevāla tērpu par mīļākās grāmatas tēmu, saņemt balvas, klausīties koncertu, piedalīties Gaismas pils iepazīšanas spēlē un citās izzinošās aktivitātes.

Ikvienai grāmatas mīlošai ģimenei ir iespēja iesaistīties karnevāla gājienā!

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina pieteikties ģimenes karnevāla gājienam 8. septembrī, lai piedalītos svētkos individuāli: http://ej.uz/Piesakies_karnevalam

Aktuālākā informācija par karnevālu „Gribu iet uz bibliotēku!”: www.lasamkoks.lv www.draugiem.lv/karnevals-lnb/