Tūves Jansones Burvja cepure

Esam izbaudījuši vasaru, kura vēl ilgi paliks atmiņā! Ar svelmainiem saules stariem, jūras, upju un ezeru siltajiem ūdeņiem! Saldo zemeņu smaržu mežmalās un pārkarsēta asfalta dvesmu pilsētu ielās.

Klāt augusts, un sveicina mūs jau rudenīgi brāzmaini vēji, lietus šaltis un krusa logu rūtīs. Tomēr filiālbibliotēkā „Zemgale”, neievērojot “ne-laiku” šajā dienā,  brīnumi  turpina notikt! Šoreiz tie notiek par godu rakstnieces un mākslinieces Tūves Jānsones 100.gadu jubilejai.

20. augusta rītā filiālbibliotēkā pulcējas jautrs pulciņš bērnu un jauniešu, lai kopā ar bibliotekāru tuvāk iepazītos ar Tūves Jānsones daiļradi. Noskaidrojam, ka rakstniece mūsu lasītāju vidū ir ļoti iemīļota. Mumini, mumini , mumini! Kurš gan var palikt vienaldzīgs pret šiem jaukajiem cilvēciņiem, kuri dzīvo tik interesantās grāmatiņās kā „Burvja cepure”, „Komēta nāk”, „Mumins un mazais spociņš” un daudzās citās. Pasākuma gaitā izgatavojam katrs savu Burvja cepuri. Lieli krāsaini baloni mums ir brīnišķīgs fons savu mīļāko Muminu sejiņu zīmējumiem! Sarīkojam īstu cepuru un balonu modes skati! Noslēgumā, mielojoties  ar saldējumu un augļiem, visi kopā skatāmies multfilmu „Komēta nāk”, veidotu pēc Tūves Jānsones daiļdarba motīviem. Kopā ir interesantāk! Kopā ir jautrāk! Vēl viena forša diena bibliotēkā!

ze2