Kā bija senāk, kā ir šodien – divas stundas Lastādijā! : “Bērnu žūrijas” dalībnieku ekskursija

Saulainā rudens pēcpusdienā, apvienojot mūsu interesi iepazīt un RCB Rēznas filiālbibliotēkas bibliotekāres Sandras iniciatīvu parādīt, devāmies iepazīties ar tuvējo pilsētas rajonu, tautā sauktu par Maskačku.

Maršruts vijās no autoostas rajona uz atjaunoto spīķeru kvartālu, pa jauno Daugavas promenādi un gar Rīgas ebreju geto. Tālāk devāmies uz Latvijas Zinātņu akadēmiju, lai paceltos augstu, augstu virs Rīgas jumtiem un no putna lidojuma – uz visām četrām debess pusēm! – palūkotos uz skaistās Rīgas panorāmu. Kad nolaidāmies uz zemes, ekskursija noslēdzās Sv.Jēzus luterāņu baznīcā.

Mūsu programma bija bagātīga un daudzpusīga, uzzinājām daudz jauna un arī uz jau redzētām lietām un vietām pavērāmies no cita redzes punkta gan tiešā, gan pārnestā nozīmē! Nākamgad plānojam doties tālāk savās Maskačkas izpētes gaitās, jo gide teica, ka tur ir milzums interesanta!