Troļļu rītiņi mūsmājās

SAMSUNG CAMERA PICTURESLaikam kļūstot vēsākam un dienām arvien tumšākām, atkal, gluži kā tāds trollis, nemanot bija piezadzies novembra vidus un klāt bija Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa.
Divus rītiņus kopā ar mazajiem pirmsskolniekiem devāmies ziemeļu trollīšu pasaulē. Parunājāmies par to vai kāds trollis vispār tapis manīts un par tādu dzirdēts un kopā lasījām un klausījāmies Tuves Jansones Muminu pasaules iemītnieku tik cilvēciskajos piedzīvojumos un pārdzīvojumos. Pēcāk bērni savus iespaidus attēloja zīmējumos un radīja paši savus stāstus ar trollīšiem Muminiem galvenajās lomās.
Bērni ar aizrautību aplūkoja arī mūsu daudzpusīgo labo un neganto troļļu grāmatu kolekciju latviešu, krievu, somu un norvēģu valodās. Kāds puisēns pat mums nedaudz palasīja dzejoli par troļļiem – skaidrā norvēģu valodā. Tiesa, ne viņš pats, ne mēs citi tā īsti nesapratām kas tur notika, bet tas itin nemaz netraucēja pašiem izdomāt ko tas nejaukais norvēģu trollis darīja, jo, kā teica audzinātāja, „Fantāzija bērniem strādā lieliski!”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *