Kā izkrāsot melnbalto rītu?

Klāt jauns gads ar vēl neredzētām un neiepazītām grāmatām, kas pilnumpilnas jautru dēku, pamācošu ieteikumu un krāšņumkrāšņu bilžu, kas it īpaši nozīmīgas, ja burti vēl īsti nepadodas veiklai kopā salikšanai.
Divus ziemīgi melnbaltos rītus krāsainus vērtām lasot, skatot un iepazīstot jauno grāmatu klāstu.
Vienu no pirmajām „izstudējām” grāmatu „Šņukurcūka”, ko sarakstījusi, hm, cik interesanti! – kāda cita bibliotekāre! Grāmata lapu pa lapai mūs vedina dziļāk dzejnieces brīnumpasaulē, kur lasām par dabu, dzīvniekiem un ģimeni.
Tad ķērāmies pie nopietnās sadaļas, lai ar mini enciklopēdiju sēriju „Manas pirmās manieres” kļūtu īsteni manierīgi un zinātu kad teikt „paldies”, „atvaino” un kad un ar ko vajag dalīties un kad labāk no dalīšanās atturēties. Pirms vēl grāmatas vaļā šķīrām, mazos drusku mīlīgi „eksaminēju”, lai pārliecinātos, ka bērni ir tikpat gudri kā grāmatu autori. Un taisnība vien man bija- ir! 🙂
Vislielāko jūsmību bērnos izsauca zviedru autores G. Bergstrēmas stāsti par mazo, četrus gadus veco puisīti Alfonu, kas, tāpat kā citi bērni un arī pieaugušie – dažreiz ir palaidnīgs, bet citreiz mīļš. Gunilla B. par Alfonu ne tikai rakstījusi, bet arī visus mazā, izdomas bagātā ziķera stiķus un citus piedzīvojumus ilustrējusi. Mēs, tāpat kā bērni vairāk nekā 30 citās valstīs, maķenīt palasījām (un izlasījām!) par to, kā Alfons „dancināja” tēti, kad viņam miegs nebija nevienā acī.
Bibliotēkas jaunumu izpētes noslēgumā mūs gaidīja veselas TRĪS grāmatas, kuru autors ir Juris Zvirgzdiņš. Divas no tām viņam BURVĪGI palīdzējusi ilustrēt Anita Paegle, bet vienu – pat DEBEŠĶĪGI (tā saka, ja kaut kas ĻOTI patīk) – Gita Treice. Saglabājot intrigu un mudinot šīs grāmatas pašrocīgi iepazīt, saturu jums neizklāstīšu. Piebildīšu tikai, ka tās ir ļoti interesantas un atrodamas mūsu bibliotēkās, kā arī grāmatnīcās!
Pasākuma noslēgumā devāmies mazā vēsturiskā ekskursijā uz leļļu un lācīšu valstību, kas līdz pat 20.februārim valda RCB 2.stāvā. Tas ir neaizmirstams, smeldzīgs un īsteni pasakains ceļojums rotaļlietu pasaulē.
Jauno grāmatu dienas ik mēnesi 15. datumā! Nāc un lasi pirmais!