Apaļš kā pūpols!

Apaļš kā pūpoliņš šis pavasara rītiņš filiālbibliotēkā „Zemgale”. Pie mums ciemojas apaļš pulciņš dzeltenu cālīšu! Cālīšus sagaida un laipni uzņem Lieldienu vistiņa – Spalviņa un gudrā Pūcīte Ūcīte.  Iesākumā jāveic steidzīgākie darbiņi – jāpalīdz jēriņiem atjaunot kažociņus, lai pavasara vēsajās naktīs nav salti. Pūčulēns te lielākais palīgs. Vēl jāizpēta un jāizvērtē skaistākās grāmatas. Vistiņai – Spalviņai grūti salasīt, brilles slīd no knābīša… bērniem jāpiepalīdz. Jāizripina arī raibās Lieldienu oliņas. Kurš pirmais noķers?

Skaistākos Lieldienu dzejolīšus bērni izteiksmīgi norunā bibliotekāriem, kuri strādā visus lielos darbus, lai grāmatas nonāktu līdz mums, lasītājiem! Kas tie tādi par darbiniekiem? Jautā bibliotekāram bibliotēkā, kad nāksi ciemos pats!

Nu vēl tikai jāatrod bibliotēkas apkārtnē Lieldienu Zaķa atstātās oliņas. Kas to būtu domājis – salasījās pilns groziņš!

Atvadoties bērni sirsnīgi samīļo pūcīti – Ūcīti. Pēc visiem dienas darbiem tā pavisam sagurusi. Nokausēt pašu gudrāko pūčulēnu, vai jūs arī to varat? Nāc, pamēģini arī tu!