Izdevniecību jaunumi martā

linija_laba

New Image„Skolotāja Krāsne”  Tōns Telehens, mākslinieks Harī Hēlens, no nēderlandiešu valodas tulkojusi Inese Paklone.

Šī grāmata ir skolas puikas dienasgrāmata par skolotāju, kas sit bērnus. Un par veidiem, kā varētu viņai atriebties – “NEVIENS NEKAD nav viņai uz krēsla uzlicis spraudīti vai kādu smirdekli. Vai nemanīts uz muguras piespraudis zīmīti: Es esmu muļķe.
Citām skolotājām mēs gan esam to darījuši. Mēs baidāmies, ka viņa mūs pa īstam nositīs”..

 Rakstniekam Tōnam Telehenam jau bija piešķirtas visas svarīgākās literatūras balvas savā zemē un jau bija vairāk nekā četrdesmit gadu, kad viņs šo grāmatu uzrakstīja. Man pašai nekad nav bijusi ar darīšana ar tādiem skolotājiem. Kad es, tikko latviski iztulkojusi, to nolasīju saviem kolēģiem, gandrīz katrs no viņiem atcerējās tādu skolotāju. Un cik tāds skolotājs ir briesmīgs. Inese Paklone

Grāmatas ilustrāciju autors ir Harī Hēlens (Harrie Geelen), kurš  grāmatas pirmajiem izdevumiem oriģinālvalodā radīja melnbaltus datorzīmējumus, par kuriem ieguva Sudraba zīmuļa apbalvojumu. Vēlāk viņš zīmējumus padarīja krāsainus, tieši tie redzami šajā grāmatā.

Tons Telehens (1948) ( Toon Tellegen) ir viens no populārākajiem nīderlandiešu bērnu literatūras autoriem, kurš pēc profesijas ir ārsts kādā no Amsterdamas slimnīcām. T.Telehens savas daiļrades sākumā bija pievērsies pieaugušo literatūrai, taču sākot ar 1984. gadu, kad iznāca viņa pirmā bērnu grāmata „Četrdesmit deviņas pasakas par vāveri un citiem dzīvniekiem”, autors savā  radošajā darbībā pievērsās tika pievērsta bērnu literatūrai. Tons Telehens ir vairākkārtēju bērnu literatūras balvu ieguvējs, 1986.gadā ir saņēmis prestižo Hansa Kristiāna Andersena bērnu literatūras balvu.

linija_laba

iepazisti_dzivniekusJauna grāmata “Iepazīsti dzīvniekus” mudina lasīt, rotaļāties un izzināt.

Vai esi gatavs aizraujošiem piedzīvojumiem dzīvnieku pasaulē? “Jāņa Rozes apgādā” iznākusi jautrām un izzinošām nodarbēm pilna grāmata vecākiem un bērniem “Iepazīsti dzīvniekus”.

Piebiedrojies ziņkārīgajai meitenītei Koko un pētniekiem, kuri apceļo pasauli, lai satiktu dažādus dzīvniekus – no sīka pelēna līdz milzu valim, kurš šķiež šļakatas okeānā. Uzzini, kā dzīvniekiem klājas, ko viņi ēd, ko medī un kā tiek pie mazuļiem. Lasītājus gaida dažādi fakti un joki, jautājumi un atbildes, spēles un uzdevumi. Izcep dzīvnieku pankūkas, uzspēlē pēddziņu spēli, paviesojies kukaiņu cirkā, atrodi ceļu skudru pūžņa labirintos – atjautīgi un aizraujoši! Šī bilžu grāmata priecēs visus, kam patīk radoši darboties: zīmēt, krāsot, locīt, skaitīt, pētīt, spēlēties un izzināt.

Šajā sērijā iepriekš latviski izdota arī grāmata “Es un tu no galvas līdz papēžiem” – jautrs un izzinošs ceļvedis cilvēka ķermeņa iepazīšanai, ko paguvuši iemīļot daudzi mazie lasītāji. Dzīvespriecīgo pētnieku iedvesmots, drīzumā gaidāms arī animācijas filmu seriāls bērniem BBC televīzijā.

“Iepazīsti dzīvniekus” sagatavojis OKIDO – mākslu un zinātnes žurnāls bērniem Lielbritānijā, no angļu valodas tulkojusi Renāte Punka. Grāmata pieejama Latvijas lielākajās grāmatnīcās, kā arī interneta grāmatnīcā “Jānis Roze”.

linija_laba

mazs_Vai dzivniekiem jatira zobi-vaks Jauna grāmata “Vai dzīvniekiem jātīra zobi?” visu vecumu dzīvniekmīļiem

“Cik adatu ir ezim? Kāpēc stārķis atnes bērnus? Vai zosīm uzmetas zosāda? Kā viendienīte pavada dienu?” “Jāņa Rozes apgādā” iznākusi krāšņi ilustrēta, izzinoša un izklaidējoša jautājumu un atbilžu grāmata visu vecumu dzīvniekmīļiem “Vai dzīvniekiem jātīra zobi?”. 2006. gadā tā saņēma prestižo Bologna Ragazzi grāmatu mākslas konkursa balvu un ir tulkota vairākās pasaules valodās.

Grāmatā uz vairāk nekā 50 āķīgiem un smieklīgiem jautājumiem par dzīvnieku dzīvi atbild ilggadējais Hellabrunnas zooloģiskā dārza direktors Hennings Vīsners. Izdevums tapis, iedvesmojoties no Bavārijas radio Bayern 3 rīta raidījuma “Visādi kustoņi”, kurā īsu, asprātīgu sižetu formā tika šķetināti dažādi jautājumi par dzīvniekiem. Pārraide izpelnījās lielu ievērību un radās ideja veselai grāmatai, kurā katru jautājumu papildina krāšņi, humora pilni zīmējumi.

Hennings Vīsners ir bijis ilggadējs zooloģiskā dārza direktors Minhenē, pasniedz veterinārmedicīnu un zooloģiju Minhenes universitātē, turklāt sniedz konsultācijas zoodārziem un dzīvnieku aizsardzības organizācijām visā pasaulē. Grāmatas tapšanā piedalījusies arī radio žurnāliste Vallija Millere, asprātīgās ilustrācijas radījis grafiķis Ginters Matejs.

Grāmata “Vai dzīvniekiem jātīra zobi?” pieejama Latvijas lielākajās grāmatnīcās, kā arī interneta grāmatnīcā “Jānis Roze”.

linija_laba

Es liels tu mazs_vaks“Jāņa Rozes apgādā” latviski izdota vācu autores Lilli L’Arronges bilžu grāmatiņa “Es liels, tu mazs”. Šajā izdevumā netrūkst sirsnības un gaiša humora.

“Tu vārgs – es stiprs. Tu piekusis – es ņiprs. Es putu sniegs – tu sniedziņš. Es lielais miegs – tu miedziņš.” Grāmatiņā īsās, nebēdnīgās dzejas rindās un jautrās ilustrācijās atainotas atšķirības starp lieliem un maziem. Lielajai un mazajai zebiekstei ļoti patīk būt kopā. Mazais gandrīz vienmēr vēlas darīt to pašu, ko lielais, tāpēc abi rosās virtuvē, ērmojas, strādā un spēlējas, līdz aizmieg līdzās. Kaut arī tas aizņem vairāk laika, un pa reizei sanāk arī sastrīdēties, kopā darboties ir tik aizraujoši un priecīgi!

linija_laba

Izdota Ināras Šteinbergas “Es spēlēšu teātri!” lugu trešā grāmata.Tajā ir 10 jaunas ludziņas, rotaļas, gardzejoļi un 30 dziesmiņas. Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni varēs izbaudīt pavasara un rudens cikla svētkus – Lieldienas, Mārtiņus un Miķeļus. Ludziņa “Vīrs un vārds” bērnus, vecākus un skolotājus priecēs gan Māmiņdienā, gan Ābeces svētkos, gan izlaidumā.

linija_laba

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *