Putni rosās pavasarī

Pastaigājoties mežā, pļavā vai savas mājas pagalmā mēs redzam dažādus putnus, dzirdam viņu balsis.  Putnu balsis skan vairākos diapazonos un palīdz ikviena bērna attīstības procesā. Ļoti svarīga šāda terapija ir audzēkņiem ar īpašām vajadzībām, tā palīdzot attīstīt viņos psihiskos procesus – uztveri, iztēli, sajūtas, atmiņu un domāšanu.

RCB filiālbibliotēkā “Rēzna” 26. martā salidoja bērni ar īpašām vajadzībām no dienas centra “Cerību ligzda”, lai iepazītos ar jaunizveidoto prezentāciju “Putni – pavasara vēstneši” un ieklausītos putnu balsu dziedāšanā prezentācijas noslēgumā. Bibliotekāre Sandra iepazīstināja izglītojamos ar prezentāciju par putnu dzīvi dažādos gadalaikos un pirmajiem pavasara putniem, kuri jau atlidojuši un tiem, kuri atlidos vēlāk. Tāpat tika pastāstīts par putna ķermeņa un iekšējo orgānu uzbūvi, dzīvesvietām, ligzdu vīšanu un citām īpatnībām. Lielu sajūsmu audzēkņi izrādīja par slaidu, kurā tika demonstrēti Ziemeļamerikas pamatiedzīvotāji – indiāņi un viņu spalvotās galvasrotas.