Grāmatu svētki

23. aprīlī visa pasaule atzīmē Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu.

Tā ir arī Svētā Jura diena. Saskaņā ar leģendu Svētais Juris, cīnīdamies ar tumsonības un māņticības pūķi, izglāba princesi. Vietā, kur ievainotā pūķa asinis skārušas zemi, uzplaukusi sārta roze. Tāpēc arī radusies tradīcija Svētā Jura dienā dāvināt rozes un grāmatas. Saistībā ar šo skaisto leģendu un Pasaules grāmatu dienu Latvijas bibliotēkās radās tradīcija organizēt BIBLIOTĒKU nedēļu.

Šo dienu RCB Ķengaraga filiālbibliotēka atzīmēja kopā ar bērnu rakstnieku, mākslinieku, dzejnieku Vladimiru Novikovu un skolēniem no Rīgas Ķengaraga vidusskolas. Rakstnieks pastāstīja bērniem par grāmatu dienu, kā arī par bibliotēku svētku nedēļu. Tikšanās ar šo rakstnieku bija ļoti aizraujoša, interaktīva. Autors, stāstot vai lasot fragmentus no savām grāmatām, vienmēr iesaista darbībā bērnus. Viņi lasīja, skaitīja dzejoļus un arī spēlēja improvizētas ludziņas. Autors iepazīstināja bērnus ar savu jauno grāmatu “Sapņi vēlu vakarā”.

Tie bija svētki!