“Strazdā” viesojas rakstnieks Valdis Rūmnieks

12. maijā filiālbibliotēkā “Strazds” bija ļoti pozitīva diena. Pie mums viesojās rakstnieks Valdis Rūmnieks. Uz tikšanos ar viņu atnāca 3.-4. klases skolēni no Ezerkrastu pamatskolas.

Valdis Rūmnieks pastāstīja par savām grāmatām. Autors lasīja mums savu pirmo pasaku, kuru viņš uzrakstīja sešu gadu vecumā. Pēc tam rakstnieks lasīja vienu no savām jaunākajām pasakām par trim telefoniem. Mēs uzzinājām arī, ka vasarā iznāks  jauns Valda Rūmnieka  pasaku krājums.

Bērni uzdeva rakstniekam jautājumus. Atbildot uz jautājumiem, Valdis Rūmnieks pastāstīja, ka lasīt viņš sāka no sešiem gadiem, bet rakstīja jau no trim – uz rakstāmmašīnas, kas bija viņam mājās. Mazajam Valdim patika spiest uz taustiņiem, un uz papīra parādījās burti. Viņam tā bija mīļākā nodarbošanās. Bērnībā viņam patika jokoties, tik pat ļoti kā iet skolā un mācīties.

Sižetus saviem stāstiem un pasakām autors ņem no dzīves, no saviem novērojumiem, no dzirdētā un lasītā.

Tikšanās bija interesanta un vērtīga un atstāja lielu iespaidu uz bērniem. Kā pēc tikšanās teica skolas bibliotekāre Inna  Mikolajuna, bērni, it īpaši zēni, paši sāka sacerēt stāstus un pasakas un nest tos uz skolas bibliotēku.