Sāksim runāt latviski!

RCB Pļavnieku filiālbibliotēkā projekta “Dialogs. Bilingvāls” ietvaros  19. septembrī notika nodarbība “Tikšanās bibliotēkā”.

Bērnus bibliotēkā sagaidīja lācītis Ķepainītis, kurš kopā ar mazajiem dalībniekiem devās iepazīt bibliotēku. Lācītis ar katru sasveicinājās un iepazinās personīgi. Lai kopā būtu jautrāk, iemācījāmies sasveicināšanās dziesmiņu. Kopā noskaidrojām, cik un kādi burti ir latviešu alfabētā, kurus no tiem pazīstam.

Bibliotēkā ciemojās dažādi rotaļu dzīvnieciņi. Bērnu uzdevums bija nosaukt, kā sauc šo dzīvnieciņu latviešu valodā un atrast tā pirmo burtiņu. Kopīgi nodziedājām latviešu tautasdziesmu  “Kur tu teci, gailīti mans?” (daļa bērnu to jau zināja). Spēlējām atraktīvo rotaļu “Mans ķermenis”, mūzikas pavadījumā iepazinām dažādas darbības (piecelties, paskriet…) un emocijas (smaidīt, dusmoties…). Bet nobeigumā spēlējāmies ar baloniem un klausījāmies dziesmiņu “Joka pēc, alfabēts”.