Jaunai draudzībai atvērti!

18. reizi Latvijā un citās Ziemeļvalstīs notiek bibliotēku nedēļa, kuras tēma ir draudzība. Pirmdien kāda jauna draudzība sākās arī RCB, kad pie mums pirmo reizi viesos ieradās ciemiņi no tuvējās pirmsskolas izglītības iestādes.
Ielūkojāmies visos bibliotēkas stāvos, lai mazie gūtu priekšstatu cik glīti, interesanti un plaši dzīvojam. Iekārtojušies Bērnu literatūras nodaļā, parunājāmies kas ir bibliotēka, ar ko tā atšķiras no grāmatu veikala, kā kļūt par lasītāju, kā nedarīt pāri grāmatiņai un centāmies noskaidrot kādu bērni vēlētos redzēt bibliotēku, ja tā būtu viņu draugs.
Jūsmīgas gaviles izraisīja lielā lasītāja karte – uzskates līdzeklis. Tādu iegūt savā īpašumā šķita patiešām aizraujoši. Pastāstīju, kādas ir lasītāja kartes priekšrocības un iespējas. Tā ir atslēga uz bibliotēkas grāmatu krājumu, viens no pirmajiem dokumentiem, ko mazais saņem, turklāt karte dod neatkarības sajūtu, jo, sasniedzot vecumu, kad vecāki atļauj, var pats apmeklēt bibliotēku un izvēlēties tieši tās grāmatas un žurnālus, kas patīk un nest mājās lasīt, par to ne nieka nemaksājot, secīgi!, tā kļūstot par mazu ģimenes ekonomistu jeb biznesmeni, kas taupa jebšu pat pelna ģimenei naudu! Mūsu lasītāji ir zinoši un erudīti, jo lasītprasme ir daudzu zināšanu pamatā.
Kāds puisītis, kuram līdz bija mamma, arī kļuva par pilntiesīgu bibliotēkas lasītāju, iegūstot savu lasītāja karti.
Ziemeļvalstīm tuvinājāmies, iepazīstoties ar interesanto krāsojamo un uzdevumu grāmatu “Draugi un ES”.
Pirmā jaunās draudzības saikne bērns-bibliotēka – grāmata bija radīta.