„Lasīšanas darbnīcā” dzejniece Rasma Urtāne

Ārpus bibliotēkas notiekošajā Bērnu rītā „Vasaras lasītprieks” pirmsskolas izglītības iestādes apvienotās grupas mazuļi un mazliet lielākie „tūlīt skolā gājēji” tikās ar dzejnieci Rasmu Urtāni.
Rasmu rakstīt iedvesmo gan kavēšanās bērnības dienu atmiņās, gan ikdienas norisēs novērotais un izjustais. Savu artavu dzejoļu tapšanai sniedz arī mazbērni, kuri, gluži tāpat kā pašas bērni, viņai ir veseli pieci. Nopietni ķerties pie bērnu dzejas grāmatas radīšanas dzejniece apņēmusies kad, sēžot kāda bērnu daiļrunāšanas konkursa žūrijā, dzirdējusi mazos, vienu pēc otra skandējam dažbrīd pašiem vēl nesaprotamus mūsu dižgaru dzejas pantus. Domāts – darīts: jārada jauna dzeja bērniem.
Pirmajā dzejas grāmatā publicēti gan senāk tapuši, gan pavisam jauni dzejoļi. Dzejniece pačukstēja, ka viņai ir ieceres vēl vismaz divām dzejas grāmatām mazajiem lasītājiem.
Mundrajā rīta stundā, dzejniece skandēja savus dzejoļus, aprunājās ar bērniem un mazie arī jūsmīgi un SKAĻI atbildēja uz rosinošajiem jautājumiem. Visi kopā padziedāja un pat padejoja!
Vasaras lasītprieks tika rosināts skanīgā un mīļā gaisotnē!

Grāmatiņa „Bērnības smarža” rodama Rīgas Centrālajā bibliotēkā.