Jāņa Baltvilka balva

Paziņoti rakstnieki un ilustratori, kas izvirzīti Starptautiskajai balvai bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.  Žūrija nolēmusi, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir Latvijā ļoti iemīļotā somu dzejniece Heli Lāksonena (Heli Laaksonen), bet balvu par viņas grāmatas “Piec ait kalns” (izdevniecība “liels un mazs”) izcilo atdzejojumu latviešu valodā saņems Guntars Godiņš. Lāksonenas dzejoļi īpaši aicina pievērst uzmanību tam, cik dažādās izloksnēs un dialektos var lietot vienu valodu – tā uzskata žūrijas pārstāve, literatūras pētniece Dace Bargā.

Heli Lāksonena būs iepazīstama Starptautiskajos bērnu literatūras lasījumos pasākumā “Lakstīgalas vārdnīca: kas ligzdo bērnu literatūrā?“, kas notiks 24. jūlijā Jaunā Rīgas teātra Kamerzālē (Lāčplēša ielā 25, sākums 11.00).  Te arī noskaidrosies, kas šogad būs Baltvilka balvas ieguvēji oriģinālliteratūrā un grāmatu mākslā.

Grāmatu meklē bibliotēkās.

Balvas saņemšanai žūrija vērtējusi latviešu valodā izdotās bērnu grāmatas, kas iznākušas no 2015. gada maija līdz šā gada maijam, un nosaukusi 20 nominantus: rakstniekus Ievu Samausku par dzejas krājumu “Skaļā klase”, Leonu Briedi par dzejas krājumu “Saputrotā putra”, Kārli Vērdiņu par dzejas krājumu “Tētis”, Inesi Zanderi par literāro pasaku krājumu “Kaķis brīvdienās”, Māri Runguli par spokainu piedzīvojumu stāstu “Sāļās pankūkas”, Juri Zvirgzdiņu par prozas grāmatu “Have a nice day! gandrīz mīlas stāsts”, māksliniekus Zani Zlemešu par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 65 – Valdis Grenkovs “Negantā muša”, Gitu Treici par ilustrācijām Ineses Paklones grāmatām “Ziemassvētku zāģītis”, “Cīņas olu Lieldienas” un Marijas Jankovskas de Tauriņš grāmatai “Irave, janomami indiānis”,  Arturu Bērziņu par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 67 – Rūdolfs Blaumanis “Asarās”, Alekseju Naumovu par ilustrācijām I. Zanderes pasaku krājumam “Kaķis brīvdienās”, Elīnu Brasliņu par ilustrācijām J. Zvirgzdiņa “Have a nice day! gandrīz mīlas stāsts”, M. Runguļa “Sāļās pankūkas” un Luīzes Pastores “Svešinieka atnākšana”, Gundegu Muzikanti par ilustrācijām J. Zvirgzdiņa grāmatai “Enģelīša ceļojums” un Pētera Brūvera dzejas un atdzejas krājumam “Grāmata Gundegai”, Edmundu Jansonu par ilustrācijām Hardija Lediņa un Jura Boiko grāmatai “Ūdenslīdējs”, Lieni Mackus par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 77 – Laimonis Pēlmanis “Trīs mednieki”, Annu Vaivari par ilustrācijām L. Brieža dzejas krājumam “Saputrotā putra”.

Informāciju sagatavoja J.Baltvilka balvas organizatori.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *