Suņu terapija, jeb kanisterapija bibliotēkā

15. jūlijā RCB filiālbibliotēkā „Strazds” bija īpaša diena. Pie mums bija atnākuši neparasti ciemiņi: ņūfaundlendietis Hestija un kavaliera kinga Čarlza spaniels Patriks kopā ar savām lieliskajām saimniecēm Sabīni un Kristīni.

Sabīne nodarbojas ar kanisterapiju jau piecus gadus, Kristīne – divus. Meitenes regulāri brauc uz bērnudārzu Ogrē, kā arī vada individuālas nodarbības. Eiropas projekta ietvaros ir bijusi sadarbība ar daudziem bērnudārziem Latvijā.

Uz tikšanos atnāca daudz bērnu, daži atveda arī mammas un tētus. Daži ciemiņi bija atbraukuši no otras pilsētas malas – no Ziepniekkalna. Tie bija RCB filiālbibliotēkas „Zemgale” jaunie lasītāji kopā ar mīļoto bibliotekāri  Dzidru. Daudzi no viņiem Juglā bija pirmo reizi. Mēs esam priecīgi, ka viņiem pie mums patika, un tikšanās atstāja lielu iespaidu. Mēs arī saņēmām uzaicinājumu no mūsu jaunajiem draugiem, tāpēc nākamreiz noteikti jau paši dosimies ciemos!

Tagad  īsumā par pašu tikšanos. Kanisterapija (suņu terapija) ir viens no rehabilitācijas veidiem, izmantojot speciāli apmācītu suni. Kanisterapija palīdz psiholoģisku, fizisku, emocionālu un saskarsmes problēmu gadījumā. Un protams arī palīdz iemīlēt grāmatu lasīšanu! Bērni, kas lasa priekšā suņiem, ātri pilnveido lasīšanas prasmes, jo suņi klausās ar lielu uzmanību, Tiešs kontakts ar suņiem arī māca bērniem labestību un līdzcietību, kas arī ir bezgala svarīgi!

Hestija un Patriks paši bija izvēlējušies grāmatiņas lasīšanai un pēc tam uzmanīgi klausījās skaļā bērnu priekšā lasīšanā.

Bērni ne tikai lasīja grāmatiņas suņiem, bet varēja tos arī paglaudīt, izķemmēt, pabarot, kas radīja viņos lielu interesi un sajūsmu.

Hestija un Patriks savukārt nodemonstrēja visiem savas iemaņas pildot dažādas komandas un veicot trikus.

Tikšanās beigās visi draudzīgi un labprāt nofotografējās ar suņiem par piemiņu.

Ja jūs arī gribat satikties ar Hestiju un Patriku, droši zvaniet mums uz bibliotēku, tālr. 6 7 533 666.

Tiksimies jaunos lasīšanas veicināšanas pasākumos!