Zināmi Jāņa Baltvilka balvas ieguvēji

24. jūlijā, Jaunā Rīgas teātra pagalmā tika pasniegtas šā gada Starptautiskā Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā. No vairāk nekā 80 nosaukumu iesniegtajiem darbiem, žūrija izvēlējās 20 labākās, kuru vidū ir gan Latvijā populāri, gan jauni autori un mākslinieki.
Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā tika pasniegta Kārlim Vērdiņam par dzejoļu krājumu “Tētis”, ko 2016. gadā izdevusi izdevniecība “Liels un mazs”.
Balvu grāmatu mākslā saņēma māksliniece Anna Vaivare par ilustrācijām Leona Brieža grāmatai “Saputrotā putra”, ko arī izdevusi izdevniecība “Liels un mazs”.
Šī gada balvas starptautiskā laureāte ir somu dzejniece Heli Lāksonena un balvu par viņas dzejoļu grāmatas “Piec ait kalns” (izdevusi izdevniecība “Liels un mazs”) lielisko tulkojumu saņēma Guntars Godiņš.
Balvu “Jaunaudze” ieguva māksliniece Vivianna Maria Staņislavska par debiju grāmatu mākslā, veidojot apburošas, mūsdienīgas ilustrācijas Ievas Samauskas dzejoļu grāmatai “Skaļā klase”, kas klajā nāca izdevniecībā “Pētergailis”.
RCB Bērnu literatūras nodaļa aicina mazos un lielos lasītājus aplūkot un izvēlēties lasīšanai kādu no šīm augsti novērtētajām, vērtīgajām grāmatām, kā arī citas, kuras pretendēja uz šo balvu.

Ja jūs interesē konkrēta grāmata, lūdzu, pirms doties uz bibliotēku, ielūkojaties mūsu elektroniskajā katalogā, lai pārliecinātos, ka tā būs pieejama.

http://katalogs.rcb.lv/Alise/lv/home.aspx

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *