Būsim pazīstami: māksliniece un rakstniece Lina Žutaute

„Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” ietvaros ik gadu iepazīstam daudzu autoru un mākslinieku radītas grāmatas, taču par daļu no viņiem informācija latviešu valodā ir diezgan skopa, tamdēļ, lasot, pētot un uzzinot, sniegšu mazu ieskatu arī jums.
Būsim pazīstami: lietuviešu rakstniece un māksliniece Lina Žutaute.
Viņa stāsta: „Cik vien sevi atceros, es esmu zīmējusi – uz sienām, grīdām, sniegā, galdiem, logiem, tāfeles klasē, savām delnām un citviet. Es nevaru pārstāt zīmēt, it īpaši bērniem un uz papīra.
Tiesa, es vienmēr neesmu bijusi māksliniece. Kad pabeidzu vidusskolu, es turpināju studijas Šauļu universitātes Mākslas nodaļā. Drīz vien es apjautu, ka daudz labāk man tīk zīmēt jautrus tēlus nevis nopietnas dāmas, kuras pozē, kluso dabu un ainavas. Bija cilvēki, kuriem mana aizraušanās šķita muļķīga un šie skeptiķi arī mani pārliecināja, ka zīmēt omulīgus tēlus bērnu auditorijai nav nopietna nodarbe. Es kļuvu par dizaineri, taču jau drīz vien sapratu, ka tā nekļūs par manu sirdslietu. Man pietrūka mīlīgie tēli, tāpēc pēc kāda laika atkal atgriezos pie sava sapņa un kļuvu par bērnu grāmatu ilustratori. Pēdējo gadu laikā esmu ilustrējusi gan izglītojošas grāmatas, gan daiļliteratūras darbus bērniem”.

Linas sarakstītās un ilustrētās bērnu un pusaudžu grāmatas Lietuvā vairākus gadus atzītas par labākajām šīs auditorijas grupā. Darbi tulkoti arī krievu, dāņu un latviešu valodā. Latviski izdotas piecas lieliskas grāmatas par mazo meiteni Kiku Miku.
Trīs no tām rodamas arī mūsu bibliotēkās:

http://katalogs.rcb.lv/Alise/lv/search.aspx?q=lina+zutaute&language=&materialType=&year=&c=1

Nāc, izvēlies un raugi kā autores un mākslinieces sapņi kļuvuši par īstenību!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *