Čaklie pirkstiņi Bišumuižas filiālbibliotēkā

Rokdarbi nav tikai pieaugušo darba lauks. Rīgas 47.vidusskolā skolotājas Aijas Bulānes vadībā darbojas Netradicionālo rokdarbu pulciņš, kurā piedalās jaunāko klašu skolēni. Savu veikumu viņi labprāt demonstrē Bišumuižas bibliotēkas apmeklētājiem – maijā notika jau otrā pulciņa dalībnieku darbu izstāde, kas izpelnījās nedalītu atzinību. Bērnu darbiņus apbrīnoja un uzslavēja gan citi bērni, gan lasītāji. Kā lai nepriecājas par izdomu un rūpību, ar kādu šie darbi veikti! Koka zaros izplaukuši tamborēti ziedi un konfekšu lapas, veidotas rotaslietas no pērlītēm, pogām un rāvējslēdzējiem, dekoratīvi paliktnīši izrotāti ar sēkliņām, greznas lellītes kļuvušas par adatu spilventiņiem, katram prieku varētu sagādāt skaistās dāvanu kartītes– un vēl, un vēl…

Savas čaklās rokas apkaimes bērni varēja likt lietā  jūnija pasākumā „Katram sava lelle”, kuru vadīja UNESCO LNK „Stāstu bibliotēku” kolēģe Inguna Radziņa no Dubultu bērnu bibliotēkas. Vispirms sanākušos sveica iemīļotais grāmatu varonis Runcis Puncis un raganiņa Vinnija, kas stāstīja par saviem piedzīvojumiem. Pēc tam bērni mācījās gatavot lelles – katru citādu un vienreizēju. Piedalījās arī mūsu sadarbības partneri – bērni no Netradicionālo rokdarbu pulciņa, kas priecājās apgūt jaunas prasmes. Visiem pasākums ļoti patika, tika izteikta vēlēšanās šādas radošās darbnīcas bibliotēkā apmeklēt arī turpmāk.

Šāda iespēja bērniem šovasar bija, jo vasaras mēnešos bibliotēkā notika vairākas radošās darbnīcas skolotājas Aijas Bulānes vadībā. Bērni mācījās pagatavot interesantas un oriģinālas dāvanas draugiem un tuviniekiem, liekot lietā ne tikai rokas, bet arī savu izdomu. Augusta beigās tika izveidota viņu darbiņu izstāde „To mēs iemācījāmies šovasar”, kas ik dienas gūst bibliotēkas apmeklētāju atzinību un apbrīnu, jo bērnu darinājumi ir gan skaisti, gan neparasti. Radošajās darbnīcās veidotie izstrādājumi sniedz jaunas idejas arī pieaugušajiem.

Ulda Veisbuka foto