Mumini ir klāt

RCB filiālbibliotēkā „Zemgale” notika kārtējais interesantais pasākums. Tikties ar mūsu lasītājiem aicinājām tulkotāju no somu valodas Leldi Rozīti. Mūsu bibliotēkā bieži viesi ir rakstnieki, bet šoreiz saviem lasītājiem nolēmām piedāvāt kaut ko neparastāku.
Kas tad ir tulkotājs, kā viņš strādā, kur un cik ilgi jāmācās, lai varētu veikt šo grūto un atbildīgo darbu. Šādus un vēl daudz dažādus jautājumus varējām uzdot tulkotājai.
Ar lielu interesi klausījāmies Leldes Rozītes stāstījumā. Izrādās, ka viņa prot ne tikai tulkot, bet arī aizraujoši stāstīt.
Lelde Rozīte tulko grāmatas gan pieaugušajiem, gan bērniem, tāpēc uz tikšanos bija sanākuši lieli un mazi lasītāji. Un mazie bija īpaši gatavojušies šim notikumam. Tā kā Lelde ir tulkojusi Alana Klaiva grāmatiņas „Neaizmirstamais lidojums” un „Muminu ielejas rallijs” un bērniem tās ļoti patīk, mazie klātesošos pārsteidza ar teatralizētu uzvedumu „Mumini bibliotēkā „Zemgale”.
Tā bija brīnišķīga dāvana tulkotājai un arī visiem pasākuma dalībniekiem.
Esam guvuši vēl vienu fantastisku emocionālu lādiņu un, protams, papildinājuši zināšanu krātuvīti.
Paldies Leldei Rozītei un visiem dalībniekiem – lieliem un maziem!!!