Rotas. Arī tu vari darināt!

Bibliotēka ir ideju pilna par to, kā veidot skaistas lietas. Daudzus jo daudzus paraugus var veidot pēc grāmatās un žurnālos skatāmajiem ieteikumiem. Bet dažkārt ir īpašas dienas, kurās iespējams tikties ar izciliem māksliniekiem, un tad to vadībā top interesanti un skaisti darbi.

“Saulaino dienu bibliotēkā” tikšanās ar rotu mākslinieci INITU RUDZĪTI bija pārsteigumu pilna. Vispirms, daudzo materiālu klāsts – pērlītes, akmentiņi, krāsainas bumbiņas, vizuļojoši dekori. Katram, kurš vēlējās, bija iespēja izgatavot sev kādu rotu. Tapa brīnumdaiļas krāsainas krellītes, rokassprādzes, izcili auskariņi. Māksliniece iedrošināja katru rotas veidot pēc savas izjūtas – nav nepareizu krāsu salikumu, visas kombinācijas ir unikālas un skaistas. Vai varējām iedomāties, ka rotas var veidot, skatot kādus attēlus? Tas darāms šādi – jāizvēlas attēls un tad jāsalasa kopā materiālus, kuri ir attēlā skatāmajās krāsās. Tad tie jāsagrupē un – ar mākslinieces palīdzību – rota gatava.

pasakums1

Šajā dienā bibliotēkā bija daudz smaidu un prieka, tāpēc pateicība māksliniecei par interesanto nodarbību, par materiālu sarūpēšanu. Paldies arī čaklajām palīdzēm no Latvijas Sarkanā Krusta organizācijas, kuras katram atsevišķi palīdzēja veidot skaistās rotas.

Ja tevi interesē mākslinieces paveiktas, lasi initasrotas.lv/. Tepat vari arī skatīt viņas veidotos darbus, kuri priecējuši izstāžu skatītājus tālajā Japānā, Indijā un citās valstīs.

Bērnu izveidotās rotas skaties šeit –