Vasara un zinātkārie

Svelmainā jūlija dienā, cikla “Iepazīsim Maskavas forštati!” pārgājienā devās “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” dalībnieki un citi interesenti no RCB Bērnu literatūras nodaļas un filiālbibliotēkas “Rēzna”. Mēs visi vēlējāmies iepazīties ar kultūrvēsturisko un daudzpusīgo Maskavas forštates rajona sākumposmu (tagad Latgales priekšpilsētas rajons.).
Ekskursijas dalībnieki uzmanīgi klausījās un guva daudz jaunus iespaidus par forštates vēsturi. Bibliotekāres Sandras materiālu klāstā ir savākts milzum daudz informācijas par seno laiku koka apbūvi, vēlāko – mūra un sakrālo celtņu apbūvi un saimniecisko Lastādiju, Maskavas forštates, Latgales priekšpilsētas tirdzniecības attīstību gadsimtu gaitā. Interesentiem bija iespējams aplūkot līdzpaņemtos materiālus – pastkartes un J.K. Broces zīmējumus, kā arī iepazīties ar bibliotēkā pieejamām grāmatām ( J. Apalis “Senie mājokļi Latvijā”, J. Graudonis “Nocietinātās apmetnes Daugavas lejtecē”, u.c.)
Dodoties tālāk, interesentiem bija iespējams savām acīm redzēt senās maiznīcas mūra paliekas, uzzināt, kur atradās pirmās vējdzirnavas, baznīcas, traktieri un noliktavas, kā kursēja kuģi un tvaikoņi, kur agrāk bija osta. Kam tika atvērti Jāņa vārti un kāda tiem bija nozīme priekšpilsētā? Kas ir Inces muiža un kur tā atradās? Ekskursanti ejot uz salām, uzzināja par TV torņa, Zaķusalas un Lucavsalas vēsturi. Karstuma izturīgākie apmeklēja RCB Publisko lasītavu Lucavsalā, kura tika svinīgi atklāta šovasar. Ekskursijas beigās pārgājiena dalībnieki izspēlēja rotaļu “Ādamam bija septiņi dēli” un kāri mielojās ar končām. Divarpus stundu laikā guvām jaunus iespaidus, kārtīgi izstaigājāmies un papildinājām savu zināšanu vācelītes.

Maršrutu sagatavoja un ekskursiju vadīja RCB filiāles “Rēzna” bibliotekāre Sandra Reinbaha. Fotobildēs visu iemūžināja RCB galvenā bibliotekāre Evita Hofmane.

Vairāk bilžu: