“Bērnu žūrija” bērnudārzā

15 gadu laikā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” kļuvusi par lasīšanas veicināšanas programmu kā lieliem, tā maziem.
Krāsainajā rudens Bērnu rītā mazie piecgadnieki ar interesi iepazinās ar sava vecuma grupai atbilstošajām grāmatām, vairākiem autoriem, īpaši pakavējoties pie trim no viņiem.
Teatrāli izspēlējām Māras Cielēnas dzejolīšus “Draugi”, “Bērzu ballīte” un “Tu-vāk, tu – vāk, Lam- zaks klamzā…”, kas bija patiesi jautri. Kustoties un iejūtoties dzejoļos, klamzājām kā Lamzaki, dejojām kā bērzi savā ballītē un bijām īsti draugi viens otram. Visās sejiņās uzplauka smaids un skanēja sirsnīgi smiekli.
“Lasīšanas darbnīcas” neatņemama sastāvdaļa ir LASĪŠANA, tamdēļ visi kopā ar lietuviešu autores Linas Žutautes grāmatu varoni Kiku Miku cīnījāmies ar Tumsu (arī meklējām, kur tā slēpjas: skapī, pagaldē vai pagultē?) un beigās sapratām, ka no Tumsas nepavisam nav jābaidās! Cīņas gaitā izlasījām visu grāmatu! 🙂
Nīderlandiešu autores Lūsas Riphāgenas grāmata “Vieni paši mājās”, kurā tikpat kā nav teksta, ļauj katram pašam iejusties autora ādā un izdomāt tajā notiekošos piedzīvojumus. Tā tika pētīta un skatīta ar dedzīgu aizrautību.
Bērnu rīta noslēgumā mazie devās radošā ceļojumā – zīmējot un līmējot attēloja to, kas dzīvo Dienā/Gaismā un kas mitinās Naktī/Tumsā. Uz mazās balstiņas cerīgo jautājumu: “Vai var zīmēt ko grib?” bibliotekāre varēja droši atbildēt: “Jā, jo tas, kas nedzīvo dienas gaismiņā, noteikti dzīvo nakts tumsiņā! ”
Tā mēs visi kopā atkal spērām dažus soļus pretī Lasītpriekam uz Grāmatu valstību.
Puisītis: “Kad tu atkal atnāksi?”
Bibliotekāre: “Drīz, pēc pāris nedēļām!”