Hestija un Patriks iet uz skolu

Liekas, ka vēl nesen bija vasara un vasaras brīvdienas, bet tagad jau ir rudens un mācības skolā iet pilnā sparā. Vasarā pie mums uz RCB filiālbibliotēku “Strazds” atnāca neparasti viesi – suņi-terapeiti Hestija un Patriks, bet šoreiz mēs kopā ar viņiem apmeklējām Ezerkrastu pamatskolu. Tur mūs ar nepacietību gaidīja 1. un 2. klašu skolēni.

Suņu saimnieces Sabīne un Kristīne iepazīstināja bērnus ar suņiem, un pēc tam bērni paši pēc kārtas stādījās priekšā, nosaucot suņiem savus vārdus. Kad iepazīšanās ceremonija bija beigusies, sākās “īstā” mācību stundas daļa. Hestija un Patriks novadīja 2. klases bērniem lasīšanas stundu, bet 1. klasei – arī aritmētikas stundu. Kā parasti, suņi paši izvēlējās grāmatas lasīšanai.

Bērni ar interesi un lielu entuziasmu pēc kārtas skaļi lasīja grāmatiņu, bet Hestija un Patriks uzmanīgi viņos klausījās. Pirmklasnieki ne tikai lasīja suņiem, bet arī skaitīja ar viņiem, saskaitot skaitļus. Noteikti var pateikt, ka šī bija lielā mērā arī mīlestības un sapratnes stunda.

Pasākuma beigās Sabīne un Kristīne par piemiņu uzdāvināja bērniem Latvijas kinologiskās federācijas grāmatiņu “Lai nesāpētu ne bērnam, ne sunim, jeb 12 zelta noteikumi kā pareizi izturēties pret suni”.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *