Oktobris RCB Bērnu literatūras nodaļā

Rudens krāšņākais mēnesis oktobris arī mūsmājās būs fantastiskām norisēm bagāts!
No 7. 10. visu mēnesi būs apskatāma bērnu radošo darbu izstāde „Pinokio pasaule”, kas veltīta K. Kollodi 190 gadu jubilejai. 15. 10. 15.00 notiks tematiskais pasākums „Pinokio svētki”, kura ietvaros noritēs arī konkursa dalībnieku apbalvošana. Aplūkot izstādi un piedalīties svētku sarīkojumā aicināts ikviens interesents.

Divus sestdienas rītus pirmsskolnieki, kuru dzimtā nav latviešu valoda, pirmās valodas iemaņas un prasmes apgūs bilingvālajā klubiņā „Kopā”.
15.10. tēma būs „Grāmata. Bibliotēka” un 24.10. – „ABC vitamīni”. Pasākumi sākas 12.00. Ja vēlaties piedalīties, lūdzu, iepriekš pieteikties pa tel.nr. 67037130.

19. oktobris būs ļoti piesātināta diena. 10.00 Mūzikas un mākslas sektorā, 2. stāvā notiks Rakstniecības un mūzikas muzeja ceļojošā nodarbība „Skaņu pavēlnieks”, kurā uzzināsim kā rodas skaņa, kāpēc instrumenti skan un citas aizraujošas lietas. Būs iespēja aplūkot latviešu tradicionālos instrumentus. Pēc seno instrumentu iepazīšanas, mēs radīsim jaunus mūzikas instrumentus no lietām, kas atrodamas mājās mūsdienās. Šī nodarbība tiek rīkota Rīgas 1. Speciālās internātpamatskolas interešu grupai.

14.00, sadarbībā ar Latvijas Puškina biedrību, turpat 2. stāvā, notiks Dzejas daiļlasīšanas konkurss bērniem un jauniešiem no 8 – 18 gadu vecumam. Tēma – draudzība.
Sīkāka informācija par konkursu, nolikums un pieteikšanās:

17.00, RCB 7. stāvā tiksies bērnu autoru klubiņa biedri, rakstnieka un mākslinieka Vladimira Novikova vadībā, kuriem pievienoties un patērzēt aicināts ikviens interesents.

Skolēnu brīvdienās tiek plānota „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” ekspertu un interesentu tikšanās reize. Datums, laiks un programma tiks precizēta, esiet modri un sekojat informācijai! Šajā nedēļā ar bibliotēku iepazīsies arī biedrības “Cita Rīga” interesentu grupa.

Vairākus rītus RCB vārds izskanēs arī mūsu sadarbības partneru izglītības iestādēs – PII „Ābelīte” notiks aizraujoša Lasīšanas darbnīca Ungārijas dienu noskaņās, kurā mazie varēs iepazīties arī ar brīnišķīgo Ungārijas vēstniecības Latvijā dāvinājumu – spēlēm un puzlēm.
Savukārt, Rīgas Hanzas vidusskolā noritēs akcijas „Starpbrīdis ar grāmatu”.

Pasākumu un norišu klāsts laika gaitā var tikt papildināts.

Rīgas Centrālā bibliotēka – jūsu bibliotēka! Esiet gaidīti!