Radošā darbnīca kopā ar mākslinieci

14341838_1126224850765969_1021887701_nIlustrācija – viena no grāmatas galvenajām sastāvdaļām. Kā tās top un cik grūti vai viegli tās uzzīmēt? Uz šiem un citiem bērnu jautājumiem Daugavas filiālbibliotēkā atbildēja daudzu grāmatu māksliniece-ilustratore Agija Staka. Māksliniece ir ilustrējusi ne tikai grāmatas, bet arī kartes un pastkartes, cepumu un konfekšu iesaiņojumus, suvenīrus un blociņus. Bērniem patika mākslinieces ilustrācijas grāmatai “Vai Rīga jau gatava?”. Lai ilustrācijas sanāktu, grāmata jāizlasa vairākas reizes. Jāiejūtas grāmatu tēlos, viņu domās. Māksliniece ir zīmējusi ilustrācijas arī grāmatām igauņu un lietuviešu valodās. Tikšanās beigās arī bērniem bija iespēja veidot ilustrāciju kādam dzejolim. Un izdevās! Katram savs skatījums un ilustrācija.

Paldies arī māksliniecei par iespēju vasarā filiālbibliotēkā skatīt grāmatu ilustrāciju izstādi.

20160915_150054

Māksliniece stāsta kā top ilustrācijas.

Kāda dzejoļa ilustrācija.