Ciemos pie Muminiem Šampēterī

Vai zināt tādu ieleju, kur var justies pilnīgi droši, kur rītos atmostoties jūties līksms, kur dārzā dobes izrotātas ar gliemežvākiem un ir arī kāda pavisam noslēpumaina vieta. Tā ir Muminieleja, kuru radījusi somu rakstniece Tūve Jānsone. Septembrī, pateicoties Somijas vēstniecībai, neparastā trollīšu Muminu ģimene viesojās Šampētera filiālbibliotēkā.

22. septembrī bērnudārza bērni varēja iepazīties ar visiem trollīšiem un viņu draugiem, sameklēt Muminu māmiņas pazudušo somiņu, bet skolotājām tika dota iespēja pastaigāt pa mākonīšiem.

Vai zinājāt , ka Tūves Jānsones Muminu piedzīvojumu sēriju veido deviņas grāmatas, kuras ir tulkotas vairāk kā 40 valodās. Mūsu izstādē atradās grāmatas un komiksi pavisam piecās valodās. Bilžu stāsts pavēstīja, ka MĀKSLINIECE Tūve Jānsone ar šīm grāmatām kļuva slavena visā pasaulē kā RAKSTNIECE!

Ja brauksiet ceļojumā un nokļūsiet Somijā, tad noteikti apmeklējiet Muminu muzeju Tamperē un laimīgo ieleju Nāntali pilsētiņā. Bet pirms dodaties ceļojumā silti iesakām izlasīt kādu no grāmatām, visas pieejamas mūsu Šampētera filiālbibliotēkā!

„Es nolieku memuāru pildspalvu pārliecībā, ka piedzīvojumu burvīgais laiks tik un tā vēl nav beidzies (tas būtu gaužām skumīgi),” tā teica Mumintētis.

Un kā liekas Jums?