Karjeras nedēļa “Es būšu darba tirgū”

Karjeras nedēļas “Es būšu darba tirgū” ietvaros,  10. un 11. oktobrī RCB filiālbibliotēkā  “Rēzna” tika organizēta tikšanās ar 6. klašu audzēkņiem no Iļģuciema vidusskolas un tuvējās A. Pumpura Rīgas 11. pamatskolas. Skolēni tika iepazīstināti ar RCB mājas lapas pakalpojumiem, RCB blogu bērniem un 26 RCB filiālbibliotēkām Rīgā. Bibliotekāre Sandra pastāstīja par bibliotekāres darbu, kurš saistīts ar apmeklētāju apkalpošanu un informēšanu. Bibliotekāres darbs saistās arī  ar dažādu tikšanās un pasākumu organizēšanu. Tika stāstīts par grāmatu krājuma datu bāžu izveidošanu un precīzu izvietošanu plauktos. Dažiem skolēniem bija uzdevums sameklēt konkrētās grāmatas pēc autora vai nosaukuma. Skolēniem tika radīta iespēja pašiem izmēģināt bibliotekāra un apmeklētāja lomas. Interesanti, ka to izvēlējās vairāki puiši, bet meitenes tikmēr iepazinās ar krājuma izvietojumu plauktos. Cerams, ka daži no viņiem nākotnē izvēlēsies bibliotekāra profesiju.