Karjeras nedēļa “Strazdā”

Šogad mūsu Karjeras nedēļā piedalījās bērni no visdažādākām vecuma grupām – no bērnu dārza audzēkņiem līdz 12. klases skolēniem.

13. oktobrī pēc tradīcijas gaidījām mūsu jaunākos dalībniekus – bērnus no kaimiņu bērnu dārza, lai pastāstītu viņiem par bibliotekāra profesiju. Spēles formā mēs centāmies pavēstīt mūsu profesijas noslēpumus.

Savukārt 19. oktobrī, kopā ar mūsu vecākajiem dalībniekiem – 12. klases skolēniem devāmies uz Latvijas Banku. Šie skolēni šobrīd stāv karjeras izvēles priekšā, atrodoties vienā no atbildīgākajiem savas dzīves posmiem. Tāpēc mēs arī nolēmām organizēt šo ekskursiju.

Pasākums ilga gandrīz divas stundas. Gribas izteikt lielu pateicību bankas darbiniekiem: Andrim Strazdam – starptautisko attiecību un komunikācijas pārvaldes padomniekam, Ievai Skrīverei – galvenajai ekonomistei un Vinetai Veikmanei – personāla nodaļas vadītājai par silto uzņemšanu.

Skolēni uzzināja ar ko nodarbojas Latvijas Banka, kā arī par prasībam, kas tiek izvirzītas bankas darbiniekiem un noklausījās prezentāciju par ekonomista profesiju.

Tikšanās beigās jauniešiem  bija iespēja parunāt ar bankas pārstāvjiem neformālā gaisotnē un uzdot interesējošos jautājumus.

20. oktobrī uz mūsu bibliotēku atnāca 4.-5. klases skolēni, lai iepazītos ar rakstnieka profesiju, par kuru viņiem pastāstīja Valdis Rūmnieks. Tikšanās notika ļoti radošā gaisotnē. Skolēni paklausījās stāstu par rakstnieka bērnību, pirmajiem soļiem literatūrā, par to, kādas rakstura īpašības ir svarīgas, lai kļūtu par labu rakstnieku. Bērni uzzināja par to, kas palīdz un kas traucē rakstīt, kur rakstnieks var smelties iedvesmu, cik laika var aizņemt grāmatas rakstīšana un daudz ko citu no rakstnieku ikdienas. Valdis Rūmnieks arī izlasīja dažus gabalus no savas jaunās grāmatas „Noslēpumainā atteka”.

Mums tagad atliek tikai nedaudz pagaidīt, un kurš zin, varbūt drīz dzirdēsim par jauniem talantīgiem rakstniekiem!