Kas zied pasaku dārzā?

Rīgas 42. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi ir bieži viesi RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēkā. Šogad bērnudārzs īsteno sabiedrības integrācijas projektu „Latviešu kultūras vērtību lādīte”, kura ietvaros notika arī pasākumi bibliotēkā. Viens no tādiem pasākumiem bija tikšanās ar mākslinieci Jekaterinu Beļajevu. Viņa ir Annas Sakses grāmatas „Pasakas par ziediem” krievu valodā adaptētās versijas bērniem ilustratore un bilingvālās pasakas „Burvīgais sūtījums” autore.

Ienākot bibliotēkā, māksliniece pārvērtās par Puķu Feju un uzbūra pasaku – mēs vērojām ziedu brīnumainās pārvērtības, klausījāmies ziedu sarunas, kopā ar zaķi braucām ar vilcienu uz Rīgu pēc zaķa kāpostiem… Bērni mācījās ieraudzīt un pamanīt neparasto it kā vienkāršās lietās, un arī paši piedalījās brīnuma radīšanā, uzburot uz melnbaltām lapām krāsainu pasaku dārzu.