Sarunas par grāmatām Imantā

zurija1

Divas rudens laika tikšanās Bērnu žūrijas ekspertiem RCB Imantas bibliotēkā – 20.septembrī un 11.oktobrī – pagāja gan sarunās par izlasītajām grāmatām, gan radošā darbībā.

Dzejas mēnesī septembrī visus iepriecināja skaistā M. Cielēnas dzejoļu grāmata „Bērzu ballīte”. Arī paši mēģinājām kļūt par dzejas līdzautoriem, izpildot uzdevumu – pabeidz dzejoli, ierakstot trūkstošos vārdus pēc savas izvēles. Cik dažādi varianti var veidoties! Un kā var mainīties dzejoļa nokrāsa, pamainot tikai dažus vārdus!

Iztēlojāmies, ka rīkojam Bērzu ballīti, un veidojām uz to ielūgumus. Tādā koku rudens ballītē rotaļas „Akmentiņ, lec laukā!” vietā viesi akmentiņa vietā varētu ņemt zīli. Tāpēc uzspēlējām „Zīlīte, lec laukā!”

Savukārt oktobrī visinteresantākā izvērtās saruna par H. Tamma grāmatu „Nindzja Timijs un nozagtie smiekli”, kā arī pašu grāmatas autoru, kurš darbojas Holivudā, piedalījies vairāku animācijas filmu veidošanā. Žūrijas dalībniekus sajūsmināja ne tikai drosmīgais kaķis Timijs un viņa komanda, bet arī iespaidīgie autora zīmējumi un dažādie neparastie izgudrojumi, lidaparāti un citi – pat ar tvaiku darbināmi mehānismi fantāzijas pilsētā.

Bērnu žūrijas ekspertiem jāprot izlasītās grāmatas ieteikt arī vienaudžiem, tāpēc katrs mēģināja izveidot kādas kolekcijas grāmatas reklāmu.

Veidojot gan ielūgumu, gan reklāmu, jaunāko klašu bērni ielāgoja, cik uzmanīgi jālasa grāmatu nosaukumi un ka tieši vārdi uz grāmatas vāka bieži var aicināt iegaumēt, kā pareizi tos raksta. Lai, piemēram, „ballītē” nepazustu otrs „l”! Bet vārdā „nindzja” taču nav nevienas mīkstinājuma zīmes!

zurijas 3

  

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *