3. klase: vieni paši pasaulē

Novembrī 20. reizi Ziemeļvalstīs un 19. reizi Latvijā noritēs Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa, kuras šī gada tēma ir Nākotne Ziemeļvalstīs.
Šogad, esot pāris soļus priekšā tagadnei, viens no pasākumiem noritēja jau 9. novembrī, jo ar konkrēto klasi skolā tiekamies reizi mēnesī.
Koplasīšanai klasē izvēlējāmies dāņu autora Jena Sigsgora grāmatu Palle viens pats pasaulē, kas dažiem lieliem un maziem klātesošajiem jau bija pazīstama un iemīļota.
Kad grāmata kopīgiem spēkiem bija veikli izlasīta, visi kopā pārrunājām vai mums gribētos palikt vieniem pašiem pasaulē, cik ilgi un ko mēs darītu šajā vienatnes laikā. Tapa arīdzan brīnišķīgi zīmējumi, kuros bērni atspoguļoja savas par vai pret “Es viens pats pasaulē” vīzijas.
Ieskatam gan oriģinālas domas, gan tādas, par ko sapņo ne viens vien:
“Taisītu cilvēkus kā robotus,” “Ilgotos pēc mājām,” “Es negribētu, jo esmu pieradusi cilvēkos. Es varētu divas dienas un tad gribētu būt kopā ar visiem mīļajiem cilvēkiem, it īpaši ar mammu,” “Ko es darītu, ja būtu viena pasaulē? Apskatītu visu pasauli, ietu veikalos, aizietu uz banku un kļūtu bagāta. Cik es ilgi gribētu būt viena? Tad, kad es gribētu”.
Un ko jūs darītu, ja paliktu vieni paši pasaulē?

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *